Ambasadorius Linas Linkevičius užsiminė apie smūgį Krymo tiltui
(8)L.Linkevičius taikosi į Krymo tiltą
Lietuvos ambasadorius Švedijoje Linas Linkevičius publikacijoje tinkle „X" užsiminė apie pasirengimą smogti Krymo tiltui. Reaguodamas į tai nuolatinio Rusijos atstovo prie JTO pavaduotojas Dmitrijus Polianskis pažadėjo, kad ambasadorius dėl savo žodžių dar pasigailės.
L.Linkevičiaus publikaciją iliustravo trys nuotraukos: Krymo tilto, raketos ATACMS ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino.
„Jeigu kažkas dar nespėjo įsiamžinti ant Kerčės tilto, dar turite tam laiko", - po nuotraukomis parašė ambasadorius.
D.Polianskis ta proga priminė, kaip Lenkijos URM vadovas Radoslavas Sikorskis (Radoslaw Sikorski) pirma pakomentavo išpuolį prieš „Nord Stream" įrašu „Dėkui, JAV", bet vėliau jį ištrynė.
„Tai įkvepia Pabaltijo amerikietiškas kambarines bolones. Dabar jos loja kaip pasiutusios, tačiau gailiai inkš vėliau, kai išmuš atpildo valanda ir jos ims gailėtis visų tokių kvailysčių", - parašė jis tame pačiame tinkle „X".
Balandžio 18 d. oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vakarų šalys niekaip nereaguoja į Kijevo įgarsinamus planus atakuoti Krymo tiltą, kadangi tai jų tiesiog nedomina.
Prabilo apie smūgius į Rusijos gilumą
Didžiosios Britanijos gynybos štabo viršininko, admirolo Tonio Radakino (Tony Radakin) pareiškimas, kad gavus naują vakarietiškos ginkluotės partiją Ukraina sustiprins Rusijos gilumoje esančių teritorijų apšaudymą, Kijeve bus suprastas kaip tolesnės konflikto eskalacijos skatinimas, sakoma Rusijos ambasados Londone komentare, kurį gavo naujienų agentūra „RIA Novosti".
„Tas faktas, kad tokios prognozės nuskambėjo britams anonsavus naują karinės pagalbos paketą, apimantį ir sparnuotąsias raketas „Storm Shadow", kalba pats už save. Aukštas pareigas užimančio kariškio žodžiai Kijeve bus suprasti kaip raginimas toliau eskaluoti konfliktą, panaudojant tam Vakarų perduodamą ginkluotę", - patikino ambasada.
Diplomatinė atstovybė pabrėžė, kad riba tarp tokių provokacinių išpuolių ir terorizmo pateisinimo yra labai siaura. Juolab kad britų vadovybė ir anksčiau „nepastebėdavo" prieš Rusijos miestus nukreiptų Kijevo atakų bei nuolat jį rėmė ginklais.
„Aiškiai matomas tikrasis Londono ir jo Vakarų sąjungininkų tikslas - užtempti konfliktą, didinant jo intensyvumą bei viską pateikiant kaip „civilizuotą" pasipriešinimą Rusijai, naudojant tam bet kokias priemones", - teigė ambasada.
Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad šiame fone britų diplomatų kreipimasis į Globalių pietų šalis, raginant pastarąsias prisidėti prie to, kad Ukrainoje įsivyrautų „teisinga" taika, atrodo labai dviveidiškai.
Kiek anksčiau Lenkijoje viešėjęs britų premjeras Rišis Sunakas (Rishi Sunak) pareiškė, kad Londonas skirs Kijevui papildomos karinės pagalbos už 500 mln. svarų sterlingų.
Prieš tai Dauningo gatvė, kurioje įsikūrusi šalies Vyriausybė, nurodė, kad Didžioji Britanija perduos Ukrainai didžiulį karinės pagalbos paketą, įskaitant ir tolimojo nuotolio raketas „Storm Shadow".
Rusijos vertinimu, ginkluotės Ukrainai tiekimas trukdo konflikto sureguliavimui, tiesiogiai į jį įtraukia NATO nares ir yra ne kas kita, kaip „žaidimas su ugnimi".
Rašyti komentarą