Jonas SĄLYGA, gydytojas
Jonas SĄLYGA
Manau, skiepadienių tikrai nereikia. Jeigu kartais po skiepo būtų kokių nors rimtesnių nusiskundimų, paskiepytasis turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o šis - išrašyti nedarbingumo pažymėjimą. Jeigu žmogus dirba ne fizinį darbą, jis tikrai gali eiti dirbti. Daugeliu atvejų nebūna jokių simptomų, gal tik skausmas injekcijos vietoje.
Skiepų pasui pritarčiau. Vyksta diskusija, esą bus pažeidžiamos teisės tų, kurie nevakcinuoti. Tikiuosi, kad visi norintieji tikrai bus paskiepyti birželį arba liepą. Tada mes visi būsime vienodi. Turint tokį pasą nekiltų problemų, jeigu reikėtų vykti į komandiruotę užsienyje ar tiesiog pailsėti. Pats dabar į kelionę dar nevykčiau jokiu būdu. Reikėtų, kad daugiau visuomenės būtų vakcinuota, dar mažai težinome apie mutacijas.
Nijolė LAUŽIKIENĖ, Lietuvos nacionalinio muziejaus Palangos Jono Šliūpo muziejaus padalinio vadovė
Nemanau, kad pasiskiepijusiam žmogui turi būti dovanojama laisva diena. Jeigu žmonės nejunta jokių simptomų, kam jiems tie skiepadieniai?
Skiepų pasų idėją labai palaikau. Toks pasas galėtų būti labai gera motyvacija žmonėms skiepytis. Jeigu jį turėčiau ir galėčiau važiuoti į užsienį, žiūrėčiau, kokia situacija toje šalyje, ar galima lankyti muziejus, būti pajūryje. Bet iš principo tai tikrai važiuočiau, nes labai jau esu pasiilgusi kelionių.
Vytautas PAŠINSKAS, kapitonas
Vytautas PAŠINSKAS
Pasiskiepijau užvakar. Turiu pasakyti, kad vakar jaučiausi prastokai. Ir mano pasiskiepiję kolegos irgi kitą dieną nekaip jautėsi. Žinoma, simptomai skirtingi, bet geriau neiti tądien į darbą. Todėl pritarčiau skiepadienio idėjai.
Jeigu skiepų pasas būtų tinkamas naudoti visoje Europos Sąjungoje, be abejo, būtų patogu. Dabar juk kiekvienoje valstybėje turi įrodinėti, kad esi sveikas. O tada turėtum vieną dokumentą ir keliautum sau. Aš šiemet nuo kelionės dar susilaikyčiau net ir turėdamas tokį pasą. Vykčiau į kelionę nebent tik rimtais reikalais.
Nina PUTEIKIENĖ, miesto Tarybos narė
Nina PUTEIKIENĖ
Žmonės baiminasi reakcijos į skiepą. Skiepai - labai individualus dalykas ir organizmo reakcija priklauso nuo daugelio aspektų. Pernai skiepijausi nuo erkinio encefalito. Pirmas skiepas nieko, o po antro turėjau išeiti iš darbo. Kadangi nedarbingumą iki trijų dienų apmoka darbovietė, tai labai daug kas priklausytų nuo neformalaus darbdavio požiūrio.
Esu iš tų žmonių, kurie linkę laikytis taisyklių. Ypatingo diskomforto dėl karantino nejaučiu. Neketinu niekur vykti į užsienį, man pailsėti užteks Baltijos jūros, tad galėčiau gyventi ir be to skiepų paso. Penkiasdešimtmečiui tiek draugų nereikia, kiek penkiolikmečiui ar dvidešimtmečiui. Dabar jiems depresinės nuotaikos. Manau, jiems skiepų ar persirgimo pasas būtų reikalingas. Be to, jis galėtų grąžinti žiūrovus į teatrų sales.
Algirdas AUŠRA, žvejų atstovas
Algirdas AUŠRA
Pirmą kartą girdžiu apie skiepadienius. Manau, tai būtų eilinis perdėjimas. Jeigu žmogus blogai jaučiasi, tai jis ir neina į darbą. Aš nesuprantu tokių pabarstymų cukrumi. Man atrodo, kad kažkas lygioje vietoje bando palikti pėdsaką ir sukurti tai, ko nelabai reikia.
Kalbama, kad skiepų pasas pažeistų kitų žmonių teises. Bet juk tie žmonės, kurie nesiskiepija, pažeidžia mano teises. Aš irgi turiu teisę norėti, kad mano aplinka būtų sveika. Jeigu turėsiu tokį pasą, šiemet tuojau pat vyksiu į kelionę. O ko čia laukti?
Dalia AMBRAZAITIENĖ, biologė, mikrobiologė, dabar pensininkė
Dalia AMBRAZAITIENĖ
Mes su vyru skiepijomės ir nieko nejutome, bet pažįstu žmonių, kuriems pakilo temperatūra. Bet jeigu visiems būtų skiriamas skiepadienis, tai pusė žmonių šiaip turėtų laisvą dieną. Jeigu žmonės dirba fizinį darbą lauke, jiems gal ir reikia, bet jeigu sėdi kažkur įstaigoje arba namie prie kompiuterio, kaip dauguma dabar, tai ne.
Jeigu būtų skiepų pasas, naudočiausi juo. Gal toli ir nekeliaučiau, nekalbu apie tuos visus skridimus į užsienį, bet galėčiau su vaikais susitikti ne vogčiomis, kaip dabar dauguma daro. Tie, kurie nesiskiepija, sako, kad jų teisės pažeidžiamos jiems siūlant skiepytis. Jeigu žmogus yra pasiskiepijęs ir persirgęs, reikėtų jam duoti tokį pasą, nesvarbu, kad dar visi nebus gavę. Gal galėsime tuo pasinaudoti, nes kol visi bus paskiepyti, mums, ko gero, vėl reikės naujų skiepų.
Ovidijus ZIBALIS
Ovidijus ZIBALIS
Galbūt reikėtų pasižiūrėti statistiškai, kaip jaučiasi žmonės po pirmų skiepų, ar daug tokių, kurie jaučiasi blogai. Reikėtų analizės prieš priimant sprendimą.
Jeigu būtų skiepų pasas Lietuvoje, juo naudočiausi. Jeigu šiemet būtų galimybė keliauti, - keliaučiau. Juk lietuviai ir dabar keliauja, nors dar tokių pasų nėra.
Rašyti komentarą