Baigiamas remontuoti Priekulės vaikų dienos centras: pagalbos sulauks daugiau vaikų

Patalpų, kuriose įsikurs Priekulės vaikų dienos centras, remontas – jau finišo tiesiojoje. Į gražias, erdvias ir šviesias daugiau nei 308 kv. m. ploto patalpas, esančias Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos specialaus ugdymo skyriaus trečiame aukšte, vaikai turėtų sugužėti iki balandžio mėnesio.

Patalpose atliekami remonto darbai – jau visai į pabaigą. Konkursą laimėjusiam rangovui beliko plytelėmis išklijuoti laiptinės laiptus, atlikti smulkius baigiamuosius darbus, išvalyti erdves ir atiduoti raktus.

„Atvėrus naujo centro duris, daugiau vaikų galės mokytis kasdienių gyvenimo įgūdžių, jiems bus suteikta ir pagalba ruošiant pamokas, užtikrinamas maitinimas, prireikus teikiamos ir psichologo konsultacijos.

Žinoma, vaikai dalyvaus ir įvairiose edukacinėse centro veiklose. Šiuo metu Priekulės socialinių paslaugų centro patalpose veikiantis dienos centras priežiūrą ir ugdomąsias veiklas vienu metu gali užtikrinti 20 vaikų. Tačiau pakaitomis centrą nuolat lanko daugiau vaikų: vieni po pamokų, kiti per atostogas“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė.

Rajone yra kone šimtas socialinę riziką patiriančių šeimų, kuriose auga bemaž 200 vaikų. Akredituotą vaikų dienos priežiūrą vykdo Priekulė ir Gargždų socialinių paslaugų centrai bei bendruomenė „Priekulės ainiai“. Vienu metu visus centrus lanko beveik 80 vaikų.

„Vaikai iš socialinę riziką ar finansinių sunkumų patiriančių šeimų dienos centrą nori lankyti nuolat, o ne tada, kai yra vietų. Todėl džiugu, kad įgyvendinus centro plėtrą, padidinsime pagalbos vaikams galimybes.

Jau gauti trys pasiūlymai dėl baldų gamybos, juos įvertinsime ir laimėtojas galės pradėti darbus. Tikimės, kad pavasarį, kaip ir planuota, švęsime įkurtuves“, – sako projekto vadovė R. Petrauskienė.

Naujame, erdviame vaikų dienos centre įrengtos patalpos mokomajai virtuvei, aktyvaus užimtumo ir pamokų ruošos erdvėms, pasyvaus poilsio erdvei, atskiram psichologo kabinetui, socialinių darbuotojų kabinetui, sanitariniai mazgai mergaitėms ir berniukams, atskira rūbinė ir higienos kambarys, kuriame bus skalbimo mašina, džiovyklė.

Naujos patalpos pritaikytos ir vaikams su negalia: praplatinti įėjimai, neliko ir slenksčių. Užsakytas ir specialus laiptų keltuvas, padėsiantis į centrą patekti ir judėjimo negalią turintiems vaikams.

Projektas „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Klaipėdos rajono savivaldybėje“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Iš 8 prioriteto „Socialinės įtrauktiems didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“ skirta daugiau kaip 164 tūkstančių eurų. Savivaldybė prie remonto darbų prisidėjo 23 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder