Pfizer

„Biontech“ ir „Pfizer“ pradėjo omikron atmainai adaptuotos vakcinos gamybą

Vokietijos farmacijos kompanija „Biontech“ ir jos amerikiečių partnerė „Pfizer“ pradėjo gaminti omikron atmainai adaptuotą vakciną, kuri vėliau galės būti naudojama komerciniais tikslais. 

Tai antradienį JAV banko „J. P. Morgan“ sveikatos konferencijoje pranešė „Biontech“ vadovas Uguras Sahinas. Sausio pabaigoje bus pradėti vakcinos klinikiniai tyrimai. „Mes manome, kad iki kovo būsime pasirengę tiekti vakciną rinkai, jei bus gauti institucijų leidimai“, - pridūrė U. Sahinas.

Europos vaistų agentūra (EVA) kol kas nėra pareiškusi, ar reikalinga laiko omikron atmainai pritaikytą kitokios sudėties vakciną.

„Pfizer“ koncerno vadovas Albertas Bourla sakė, kad įmonė savo rizika pradeda adaptuotos vakcinos gamybą. Jis teigė nežinąs, ar preparato reikės. „Bet mes būsime pasirengę“, - teigė A. Bourla pirmadienį. Įmonės atstovas antradienį pareiškė, kad iki kovo pabaigos ar balandžio pradžios tikimasi pagaminti nuo 50 iki 100 mln. naujosios vakcinos dozių.

Šiuo metu naudojamos įvairių gamintojų vakcinos nuo koronaviruso buvo sukurtos prieš Sars-CoV-2 viruso tipą, kuris 2019-ųjų pabaigoje buvo aptiktas Kinijoje. Tačiau jos buvo veiksmingos ir prieš vėlesnes alfa ar delta atmainas. Omikron atveju gali būti kitaip.

2022 metais „Biontech“ ir „Pfizer“ tikisi visame pasaulyje pagaminti iki 4 mlrd. vakcinos dozių. „Tikimės, kad ir 2022-aisiais mūsų vakcinos poreikis bus labai didelis“, - sakė U. Sahinas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder