Dar vienas žingsnis gaivinant Klaipėdos centrinio pašto kompleksą

Dar vienas žingsnis gaivinant Klaipėdos centrinio pašto kompleksą: pasirašytas ketinimų protokolas

Kultūros ministras Simonas Kairys ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas šiandien pasirašė ketinimų protokolą dėl Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo.

Šiuo dokumentu abi pusės susitarė bendradarbiauti siekdamos išsaugoti, pritaikyti ir įveiklinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą.

Ketinama įprasminti ir aktualizuoti šį išskirtinės architektūros kultūros paveldo objektą.

„Kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe žengėme dar vieną svarbų žingsnį Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo ir aktualizavimo link

. Atgaivindami šį objektą siekiame sukurti gyvybingą ir visuomenei prieinamą traukos centrą, kuriame vyktų kultūros ir kitus visuomenės poreikius tenkinančios veiklos ir paslaugos, aktualios ne tik vietos, bet ir nacionaliniu bei tarptautiniu mastu“, – sako kultūros ministras S. Kairys.

Šiuo ketinimų protokolu Kultūros ministerija įsipareigojo numatyti finansavimą kompleksui sutvarkyti 2021–2030 metų Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Aukštos meninės vertės, įvairaus ir įtraukaus kultūros turinio prieinamumo didinimas“ lėšomis.

Klaipėdos miesto savivaldybė savo ruožtu įsipareigojo užtikrinti Klaipėdos centrinio pašto komplekso aktualizavimą ir kultūros bei kitų veiklų ir paslaugų teikimą bei tam skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto.

LR Vyriausybės nutarimu Klaipėdos pašto kompleksas šių metų gegužę įrašytas į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą.

Kultūros ministerija siekia, kad šis kultūros paminklu paskelbtas paveldo objektas būtų deramai restauruojamas ir prižiūrimas, taip pat – kad taptų aktyviu traukos centru visuomenei.

Klaipėdos paštas – architekto H. Shoede suprojektuotas ir 1893 m. pastatytas neogotikinio stiliaus pastatų kompleksas.

Sprendžiant, kokios veiklos šiame architektūros ansamblyje galėtų vykti ateityje, Kultūros ministerijos užsakymu buvo atlikta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių studija.

Ji atskleidė, kad šiame išskirtiniame komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio garsaus astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą.

Šis centras aprėptų ir muziejines, renginių, rezidencijų funkcijas bei įprasmintų istorinį palikimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder