Dėl potvynio draudžiamas eismas kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. 

Būtent todėl šiuo metu maždaug 37,38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas.

Sausio 23 d. duomenimis, dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriuose yra draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje Nr. 4237 Sausgalviai–Žalgiriai, apsemtas šio kelio ruožas nuo 0,65 iki 3,50 km.

Daugiausia apsemtų valstybinės reikšmės kelių ruožų yra Šilutės rajone, taip pat Pagėgių savivaldybės teritorijoje Klaipėdos ir Rokiškio rajonuose. Šilutės rajone apsemti 8 kelių, Pagėgių savivaldybėje – 4, Rokiškio – 3, Klaipėdos rajone – 1 kelių ruožai.

Išsamesnė informacija apie apsemtus kelius, taip pat kuriuose keliuose ir ruožuose eismas draudžiamas, operatyviai informuojama Kelių direkcijos interneto svetainėje eismoinfo.lt

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija ragina eismo dalyvius planuoti maršrutus iš anksto, vadovautis informaciniais kelio ženklais, atidžiai įvertinti situaciją ir nevažiuoti apsemtais keliais,  jei pilnai nėra įsitikinę, kad keliu važiuoti yra saugu.

Situacija dėl apsemtų kelių gali keistis dinamiškai, atsižvelgiant į meteorologines ir hidrologines sąlygas, todėl ribojamų kelių ilgis gali nuolat kisti.  Lietuvoje yra apie 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder