Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad šių metų liepos 22 d. įsigaliojęs Didžiosios Britanijos Gyvūnų gerovės (gyvulių eksporto) įstatymas draudžia eksportuoti gyvus galvijus, avis, ožkas, kiaules ir arklius skerdimui arba penėjimui iš Didžiosios Britanijos į trečiąsias šalis.
Tačiau gyvūnų eksportas jų veisimui, varžyboms ar moksliniais tikslais toliau yra leidžiamas – tokius gyvūnus gabenti leidžiama, jei jie vežami laikantis jų gerovę apsaugančių teisės aktų reikalavimų.
Gyvūnų eksportas iš Didžiosios Britanijos pastaraisiais metais mažėjo dėl nustatytų gyvūnų gerovės pažeidimų juos transportuojant ilgais atstumais, taip pat dėl teikiamo prioriteto skersti tik šalies viduje veikiančiose skerdyklose bei vis labiau įsivyraujančios visuomenės nuomonės, jog gyvūnai ilgose kelionėse patiria per daug streso.
Oficialiai įtvirtinti draudimą eksportuoti penėjimui ar skerdimui skirtus gyvus gyvūnus nuspręsta po 2020–2021 m. vykusios visuomenės apklausos, kurioje net 87 proc. pasisakė už tokį eksporto apribojimą.
Pažymima, jog, siekiant užtikrinti sklandų priimtų reikalavimų įgyvendinimą, ypač sudėtingesniais atvejais, kaip pavyzdžiui, eksportuojant arklius, Didžioji Britanija tęsia bendradarbiavimą su suinteresuotosiomis šalimis.
Didžioji Britanija – tai viena iš nedaugelio pasaulio šalių, įvedusių draudimą eksportuoti gyvus ūkinius gyvūnus. Tokį draudimą taiko ir Brazilija, Naujoji Zelandija; avių eksportą artimiausiais metai planuoja nutraukti Australija.
VMVT taip pat atkreipia dėmesį, kad vykdant pervežamų gyvūnų kontrolę prevenciniais tikslais ar kilus įtarimų jų vežėjai gali būti sustabdyti šalies keliuose atlikti patikrinimus dėl gyvūnų gerovės reikalavimų užtikrinimo transportavimo metu.
Rašyti komentarą