Dūmų detektorius gelbsti gyvybes
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, autonominiai dūmų detektoriai yra įrengti apie 64 procentų šalies gyventojų būstų.
Tačiau apie 6 procentai iš jų neveikia.
Pasak ugniagesių, tinkamai įrengti ir veikiantys autonominiai dūmų detektoriai aptinka dūmus patalpoje, kol jų koncentracija dar nėra pavojinga žmogaus gyvybei ir garsiu signalu perspėja apie kilusį pavojų.
Išgirdę signalą žmonės gali suspėti laiku reaguoti į prasidėjusį gaisrą - jį užgesinti savo jėgomis arba suspėti evakuotis.
"Reikėtų įsidėmėti, kad už saugų elgesį namuose pirmiausia esame atsakingi mes patys.
Nors dūmų detektorius nuo galimo gaisro neapsaugos, tačiau jis gali išgelbėti gyvybę kilus gaisrui.
Deja, tenka pastebėti, kad jau keletą metų iš eilės beveik nedidėja būstų skaičius, kuriuose yra įrengti dūmų detektoriai, o neveikiančių dūmų detektorių dalis pamažu didėja", - apgailestavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Aurimas Gudžiauskas.
Dažniausia neveikiančių dūmų detektorių priežastis - išsikrovusi baterija.
„Tai rodo, kad dalis gyventojų turi nepakankamai atsakingą požiūrį į savo saugumą. Gyvenamosiose patalpose yra privaloma įrengti autonominius dūmų detektorius ir jie turi būti techniškai tvarkingi ir veikiantys“, - priminė A. Gudžiauskas.
Ugniagesiai gelbėtojai siūlo padovanoti dūmų detektorių artimiesiems, kaimynams, ypač vyresniems, negalintiems savimi pasirūpinti, ir parodyti, kad jų saugumas yra svarbus.
Statistika rodo, jog beveik visuose būstuose, kuriuose kilo gaisrai ir kuriuose žuvo žmonės, nebuvo dūmų detektorių.
Rašyti komentarą