Dvi Europos Parlamento frakcijos ragina išmesti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos

(14)

Dvi Europos Parlamento (EP) frakcijos, konservatorių atstovaujama Europos liaudies partija ir liberalioji „Atnaujinkime Europą“ ragina patraukti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos, teigiama išplatintame pranešime, kurį pasirašė frakcijų lyderiai Manfedas Weberis ir Valerie Hayer.

„Raginame Lietuvos socialdemokratų partiją ir partiją Demokratų sąjunga „Už Lietuvą“ nedelsiant išstumti partiją „Nemuno aušra“ iš naujai susikūrusios koalicijos.

Teisėtumo suteikimas atvirai antisemitiško lyderio Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamai partijai, kuris pažeidė Konstituciją ir jam gresia baudžiamasis kaltinimas už savo antisemitinius pareiškimus, kenkia Lietuvos demokratiniams principams.

Saugokime demokratines vertybes ir užtikrinkime, kad antisemitizmas būtų sudorotas su nuline tolerancija jam visoje Europoje“, – rašoma pranešime, kuriuo savo socialinio tinklo „X“ paskyroje pasidalino V. Hayer.

„Raginame visas demokratines politines partijas Europoje tvirtai stoti prieš antisemitizmą ir atmesti bet kokius aljansus, leidžiančias antisemitinėms jėgoms dalyvauti vyriausybės koalicijose.

Tai yra būtina siekiant išlaikyti demokratijos, žmogaus teisių ir lygybės vertybes, kurios yra esminės Europos visuomenės.

Antisemitinės retorikos ir veiksmų atgimimas visose Europos dalyse kelia rimtą grėsmę žydų bendruomenėms ir mūsų įvairių visuomenių struktūrai“, – pažymi EP frakcijos.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV.

Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

Balandį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog tuometis Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Po KT nutarimo R. Žemaitaitis pats atsisakė Seimo nario mandato, tačiau rudenį dalyvavo rinkimuose į Seimą ir vėl buvo išrinktas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder