Politikos analitiko Mariaus Laurinavičiaus teigimu, toks Rusijos diplomatijos vadovo orlaivio manevras galėtų reikšti du dalykus: rimtus įvykius Maskvoje arba tai, kad Kinija atsuko Kremliui nugarą.
Dar sekmadienį Didžiosios Britanijos leidinys „The Financial Times“, remdamasis neįvardytais JAV pareigūnais, pranešė, kad Rusija kreipėsi į Kiniją, prašydama karinės įrangos, reikalingos jos invazijai į Ukrainą.
Tai, kad leidinyje minimas lėktuvas buvo išskridęs, apsisuko ir grįžo atgal, anot analitiko, abejonių nekelia, vienintelis klausimas – ar jame tikrai skrido būtent S.Lavrovas.
Tačiau net jeigu lėktuvu skrido ir žemesnio lygio Rusijos delegacija, jos apgręžimas – taip pat reikšmingas ženklas.
Mano įsitikinimu, galėjo įvykti du dalykai. Pagrindinė mintis, kuri kol kas niekaip nepaneigta (nėra jokių žinių, kad Kinija kaip nors būtų parėmusi Rusiją) – nepavyko susitarti su Kinija.
Tuo metu antrasis galimas variantas – jog kažkas tikrai rimto įvyko Maskvoje.
Nesakau, kad būtinai tai turi įvykti greitai, bet šis režimas jau eina savo susinaikinimo keliu ir dabar ten įmanoma viskas – nuo perversmo iki V.Putino nužudymo“, – įvardijo analitikas.
„Jeigu jie atsisakė remti Rusiją ir dėl to vizitas nutrūko, tai būtų labai svarbus dalykas ir karo eigai, nes, ko gero, vienintelė šalis, kuri Rusijai galėjo suteikti saugumo pagalvę, yra Kinija.
Apie galimas S.Lavrovo lėktuvo apsisukimo priežastis prakalbo ir komunikacijos ekspertas Aidas Puklevičius.
Pasak jo, viena iš versijų, kodėl lėktuvas galiausiai apsisuko, gali būti ir ta, kad Kinija bando dar labiau save atitolinti nuo šios situacijos.