Ekspertai vienareikšmiškai: premjerė I. Šimonytė Dubajuje atrodė tinkamai (10)

Feisbuke kilo diskusijos, ar Ingrida Šimonytė buvo tinkamai apsirengusi viešėdama Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Jos apranga buvo apibūdinama kaip esą netinkama musulmoniškuose kraštuose. Visgi Alfa.lt kalbinti pašnekovai tiki, kad premjerė atrodė tinkamai, tačiau turi jai kelis patarimus.

Organizatorių nuotr.

Verslininkė Jolanta Blažytė ant savo socialinio tinklo sienos pasidalijo asmenine patirtimi, jog lankantis islamo šalyse reikia „dėvėti laisvus ir kūno linijas slepiančius drabužius“ bei komentuodama Vyriausybės delegacijos aprangą pajuokavo, kad tai yra gundymas, už kurį sumokės arba Lietuvos mokesčių mokėtojai, arba patys šeichai.

Omano garbės konsulė Boleta Senkienė pabrėžia, kad Lietuvoje gausu stereotipų, kuriais vadovaudamiesi žmonės neteisingai interpretuoja JAE tradicijas.

Ji pasakoja, kad dirbdama to regiono šalyse, nėra nusipirkusi rūbo, kuris būtų kitoks nei ji nešiotų Lietuvoje: „Aš nematau, kodėl Ingrida Šimonytė negalėjo dėvėti kostiumėlio.“

B. Senkienė prideda, kad svarbiausia yra uždengti pečius.

Be to, tikina, kad JAE yra moderni, svetinga ir savo protokolą iš anksto pristatanti šalis, tad I. Šimonytė tikrai žinojo, ką turėtų arba neturėtų rengtis.

Vytauto Didžiojo Universitetas (VDU) regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas Egdūnas Račius mini, kad musulmoniškose šalyse svarbiausia neparodyti per daug nuogos odos, o ministrė pirmininkė dėvėjo ilgas kelnes, švarką su ilgomis rankovėmis ir marškinėlius po švarku, tad jos apranga buvo „saugi“.

„Jei kažkam užkliūtų, kad ji yra su kelnėmis, tai neturėtų būti staigmena“, – pažymi VDU profesorius, sakydamas, kad JAE yra moderni šalis, bandanti išsaugoti savo tradicijas.

E. Račius sako, kad I. Šimonytės pasirinktos spalvos taip pat tinka, nes Azijos moterys irgi rengiasi spalvingai.

Meno kuratorė, verslo įvaizdžio konsultantė Alvyda Jasilionytė atkreipia dėmesį, kad šio susitikimo metu I. Šimonytė atrodė tinkamai, tačiau jos patarėjai neįvertino, jog šalyje bus karšta ir akinanti saulė.

„Vasaros metu rekomenduojama avėti kūno spalvos batelius, nes saulėtą dieną tamsia spalva apsirengęs ir avintis tamsios spalvos drabužius, žmogus atrodo ryškesnis, išryškėjo kūno forma, ko paprastai nesijaučia tamsesnę dieną ar kitoje klimatinėje juostoje. Į tai reikia atsižvelgti planuojant vizitą, – pataria A. Jasilionytė.

– Pagal premjerės prigimtinė spalvinę gamą, reikėtų šiek tiek ramesnės, šviesesnės aprangos, bet jau tai turėjo patarti tie asmenys, kurie padėjo rinktis garderobą.

Kodėl rinkosi kelnių kostiumą, taip pat derą paklausti pačio asmens. Manau, kad dėl patogumo.“

Visgi įvaizdžio konsultantė pastebi, kad svarbiau yra kalbėti apie bendradarbiavimo atmosferą ir susitarimus, o ne aršiai aptarinėti aprangą.

Ministrė pirmininkė I. Šimonytė penktadienį atidarė Lietuvos ir JAE Verslo forumą Dubajuje vykstančios pasaulinės parodos „EXPO 2020“ metu.

Organizatorių nuotr.

Ingrida Šimonytė JAE. Vyriausybė

Raktažodžiai
su tokiais "ekspertais"? matom, kur jau nuėjom
kur nueisim, 2021-10-29 09:17
švelniai tariant atrodė truputį iššaukiančiai
ne-ekspertė, 2021-10-29 09:16
Ir ne ekspertams aišku, kad nei į tvorą, nei į mietą...
Čia jau, 2021-10-27 23:17
Sidebar placeholder