Europos Komisija primena, kad Lietuva dar kartą turės pateikti jai 2017 m. biudžeto projektą

Europos Komisija siūlo Ukrainai, Moldovai suteikti ES kandidatės statusą

Europos Komisija siūlo Bendrijos lyderiams suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į Europos Sąjungą (ES) statusą.

Apie tai penktadienį spaudos konferencijoje pranešė Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Komisija rekomenduoja Tarybai suteikti Ukrainai europinę perspektyvą ir kandidatės statusą“, – žurnalistams pranešė U. von der Leyen.

Ukrainai ir Moldovai siūloma kandidatės statusą suteikti iš karto, tačiau taip pat prašoma įgyvendinti tam tikrus pokyčius.

Kaip BNS penktadienį sakė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, tai „nėra sąlygos, bet, sakykim, džentelmeniškas pasitikėjimas“.

Komisija taip pat vertino ir Sakartvelo paraišką dėl kandidatės statuso suteikimo. Tačiau dėl šios šalies nuspręstą siūlymą pateikti po to, kai ji įgyvendins numatytas išankstines sąlygas.

Galutinį sprendimą, ar suteikti šioms valstybėms kandidačių statusą, dar turės vienbalsiai patvirtinti Bendrijos šalys narės. Jų lyderiai po savaitės renkasi į Europos Vadovų Tarybos posėdį.

Anksčiau Vakarų šalys, įskaitant Vokietiją, Prancūziją, skeptiškai vertino galimybes paspartinti Kyjivo narystę ES ir teigė, kad tam gali prireikti kelių dešimtmečių.

Vis dėlto šią savaitę vizito Ukrainoje metu Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos lyderiai pareiškė pritariantys, kad Kyjivui nedelsiant būtų suteiktas oficialus kandidato statusas.

Tačiau Bendrijoje abejonės dar neišsklaidytos – dalis šalių mano, kad jei ne Rusijos karas, Ukrainos narystės siekiai nė nebūtų svarstomi. Pasak kritikų, iki Kremliaus invazijos Kyjivui priekaištauta dėl per lėtai judančių reformų, ypač antikorupcinių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder