Gabrielius Landsbergis

G. Landsbergis aptars galimą ES atsaką į Kinijos spaudimą Lietuvai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį išvyksta į Brestą, Prancūziją, kur su Europos Sąjungos (ES) kolegomis neformaliai aptars galimą bendrijos atsaką į Kinijos veiksmus spaudžiant Lietuvą

Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad per dviejų dienų susitikimą ministrai aptars „ES – Kinijos santykius, vienašališką ekonominių ir prekybos instrumentų naudojimą kaip politinio spaudimo priemonę bei Kinijos veikimą tarptautinėse organizacijose ir daugiašalėje tarptautinėje sistemoje“.

Lietuvos įmonės teigia patyrusios įvairių prekybos su Kinijos kompanijomis trukdžių. Šalies politikai tai vadina nepaskelbtomis Pekino sankcijomis dėl sprendimo leisti Vilniuje atsidaryti Taivaniečių atstovybei.

ES ministrai taip pat aptars įtampą prie Ukrainos sienos, kur Rusija yra sutelkusi dešimtis tūkstančių karių, bei kitas regiono saugumo aktualijas.

„Stebime Kremliaus bandymus perbraižyti Europos saugumo architektūros parametrus. Rusija tęsia karinių pajėgų telkimą prie rytinių Ukrainos sienų ir kelia ultimatumus Europai ir JAV, atmesdama galimybę konstruktyviai įsitraukti į darbą Normandijos formatu ar Trišalėje kontaktinėje grupėje“, – pranešime spaudai sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Situacija Baltarusijoje taip pat blogėja: režimas toliau pamina pagrindines laisves ir žmogaus teises, nesilaiko tarptautinės teisės principų, stiprina bendradarbiavimą su Rusija, taip pat  ir karinėje srityje“, – pridūrė jis.

Susitikime ES užsienio reikalų ir gynybos ministrai taip pat aptars rengiamą „Strateginiu kompasu“ vadinamas ES saugumo ir gynybos gaires.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder