„Gargždų geležinkelis“ perka naujus lokomotyvus

Privatus geležinkelio operatorius UAB „Gargždų geležinkelis“ pasirašė sutartį įsigyti dar 5 pagrindinius magistralinius lokomotyvus 2TE119 (2 sekcijų). Toje pačioje sutartyje numatyta galimybė iki metų pabaigos papildomai įsigyti dar 3 tokius lokomotyvus.

Planuojama, kad pirmasis naujos partijos lokomotyvas Lietuvą pasieks jau kitą savaitę. Galutinai visa partija bus pristatyta per tris artimiausius mėnesius.

Naujai įsigyti lokomotyvai papildys „Gargždų geležinkelio“ jau turimą dešimties 2TE119 lokomotyvų parką.

„Vakarų ekspresui“ „Gargždų geležinkelio“ akcininkas Igoris Udovickis sakė, kad bendrovė turi 15 magistralinių lokomotyvų ir dar tris gali įsigyti esant poreikiui.

„Per trejus metus lokomotyvams įsigyti investavome apie 27 milijonus eurų“, - sako I. Udovickis.

Be jau minėtų magistralinių lokomotyvų, „Gargždų geležinkeliai“ turi 21 manevrinį lokomotyvą. Įmonėje dirba per 110 žmonių. 2020 metais apyvarta siekė 5,7 milijono eurų.

Apskundė Europos Komisijai

Tačiau „Gargždų geležinkelio“ lokomotyvai šiandien praktiškai dirba tik Klaipėdos uosto prieigose ir negali vykdyti krovinių pervežimo visoje Lietuvos teritorijoje. Bendrovė pateikė skundą Europos Komisijai dėl to, kad Lietuvoje yra ribojamos galimybės naudotis geležinkelių infrastruktūra ir dirbti privatiems vežėjams.

Pasak I. Udovickio, šių metų vasario 18 d. Europos Komisija inicijavo oficialią procedūrą prieš Lietuvos Respubliką dėl pažeidimų įgyvendinant Trečiojo geležinkelių transporto paketo nuostatas. Europos Komisija nustatė, kad Lietuva pažeidžia ES Direktyvos 2012/34/ES reikalavimus, susijusius su geležinkelių transporto rinkos atvėrimu privatiems vežėjams.

Įprastai tokie tyrimai gali trukti apie pusantrų metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder