SMS žinutė

Jei Seimas pritars, vairuotojai sulauks SMS žinutės apie besibaigiantį draudimą

(1)

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė antradienį ketina pateikti parlamentui Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, siūlančias, kad „Regitra“ iš anksto informuotų visus vairuotojus, kad baigiasi jų automobilių draudimas ir techninė apžiūra.

Pasak parlamentarės, tai leistų vairuotojams išvengti ne tik administracinių baudų, bet ir rimtų finansinių nuostolių.

Priėmus siūlomas įstatymo pataisas, vairuotojai, kurių transporto priemonių draudimas ar techninės apžiūros galiojimas baigiasi, prieš 5 darbo dienas sulauktų iš „Regitros“ SMS žinutės arba elektroninio laiško su informacija apie artėjančią dokumentų galiojimo termino pabaigą.

Transporto priemonė, kuri yra registruota Lietuvoje, privalo turėti galiojančią privalomąją techninę apžiūrą bei būti apdrausta civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

„Tačiau pasitaiko, kad vairuotojai pamiršta apsidrausti ar laiku atlikti techninę apžiūrą, dėl to iškyla grėsmė ne tik gauti nemenką baudą už administracinį nusižengimą, bet ir patirti rimtų finansinių nuostolių tokiai transporto priemonei patekus į eismo įvykį, kurio metu nukentėjo žmonės ar buvo apgadinti kiti automobiliai. Norint išvengti tokių situacijų, siūlau įstatyme numatyti, kad „Regitra“ prieš 5 darbo dienas turi įspėti vairuotojus, kad jų transporto priemonės draudimas arba techninės apžiūros galiojimo laikas eina į pabaigą“, - sako I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Šiuo metu „Regitra“ informuoja transporto priemonės valdytoją tik tada, kai yra sustabdomas transporto priemonės dalyvavimas viešajame eisme, nes jos draudimas ar techninės apžiūros galiojimas jau pasibaigė.

Įstatymo pataisų iniciatorė Seimo narė I. Kačinskaitė-Urbonienė siūlo „Regitrai“ pavesti prievolę informuoti vairuotojus, o ne juos bausti.

Seimo teisininkai siūlo įrašyti išlygą dėl vairuotojų kontaktinių duomenų

Seimo Teisės departamentas mano, kad „Regitra“ galėtų informuoti vairuotojus SMS žinute apie besibaigiantį draudimą ar techninę apžiūrą tik tuo atveju, jei transporto priemonės valdytojų kontaktiniai duomenys tvarkomi Kelių transporto priemonių registre.

Tokią išlygą jie siūlo įrašyti į Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kurias inicijavo Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

„Svarstytina, ar (...) nereikėtų nurodyti, kad transporto priemonės valdytojas apie įprastinės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutarties termino pabaigą ir (arba) motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos privalomosios techninės apžiūros galiojimo termino pabaigą SMS žinute ar elektroniniu paštu informuojamas tik tuo atveju, jeigu šie valdytojų kontaktiniai duomenys tvarkomi Kelių transporto priemonių registre“, – sakoma Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadoje.

Seimo teisininkų nuomone, priešingu atveju „Regitrai“ būtų užkrauta galimai neproporcinga administracinė našta.

„Neįtvirtinus tokios išlygos, valstybės įmonei „Regitra“ kilsianti pareiga transporto priemonių valdytojų kontaktinių duomenų ieškoti kituose valstybės informaciniuose ištekliuose turėtų būti įvertinta galimai neproporcingos administracinės naštos aspektu“, – mano Teisės departamentas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder