Juodų dūmų debesys virš Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos (3)

Pirmadienio vakarą Mažeikių rajono gyventojai socialiniuose tinkluose dalijosi nuotraukomis, kuriose užfiksuoti iš Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos kamino intensyviai besiveržiantys dūmai, ir domėjosi, kokios šio reiškinio priežastys.

 

„ORLEN Lietuva“: liepsnos ir dūmų debesys

"Vakarų ekspreso" redakciją pasiekė vieno iš vakar įmonėje buvusio vairuotojo nufilmuotas video įrašas, kuriuo mes dalinamės su skaitytojais.

Jame matomi vaizdai kaip juodi dūmai veržiasi iš įmonės kamino.

AB „ORLEN Lietuva“ atstovė spaudai Kristina Gendvilė „Santarvei“ atsakė, kad dėl gedimo krosnyje KR-102 avariniu būdu buvo sustabdytas naftos perdirbimo produktų gamyklos antrojo gamybos padalinio kompleksas KT.

„Situacija operatyviai suvaldyta, bendrovės ir kitų organizacijų darbuotojai dėl įvykusio incidento nenukentėjo. Incidento vietoje budėjo gamyklos ugniagesiai gelbėtojai, apie jį buvo informuotas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius“, – „Santarvei“ teigė atstovė spaudai.

AB „ORLEN Lietuva“ turi sukaupusi pakankamai produktų atsargų, todėl dėl avarinio stabdymo produktų tiekimas klientams nesutriks.

(Bus papildyta).

Archyvų nuotr.

Stop kadras.

 Archyvų nuotr.

Nuotr. iš „Facebooko“ grupės „Mažeikių reidai“

Papildyta iš BNS.lt

Bendrovės „Orlen Lietuva“ gamykloje Mažeikių rajone ketvirtadienio vakarą įrenginio krosnyje užsidegė gyvatukas.

„Orlen Lietuva“ skelbia, kad dėl incidento buvo sustabdytas antrojo gamybos padalinio kompleksas.

Anot bendrovės, situacija buvo operatyviai suvaldyta, jos ir kitų organizacijų darbuotojai per incidentą nukentėjo. 

„Orlen Lietuva“ vėliau BNS informavo, kad antradienį iki pietų komplekso veikla dar nebuvo atnaujinta.

Įmonė teigia sukaupusi pakankamai produktų atsargų, todėl dėl avarinio stabdymo produktų tiekimas klientams nesutriko.

 

AB „ORLEN Lietuva“ komentaras dėl 2021-06-28 naftos perdirbimo produktų gamykloje įvykusio incidento

Visų pirma, norime akcentuoti, kad dėl avarinio krosnies KR-102 stabdymo AB „ORLEN Lietuva“ ar rangovinių organizacijų darbuotojai nenukentėjo.

Birželio  28 d. dirbant įprastu režimu Gamybos padalinio Nr. 2 vakuuminio distiliato hidrovalymo įrenginio krosnies KR-102 viduje pratrūko vamzdinis gyvatukas.

Pratrūkus gyvatukui vakuuminis distiliatas pateko į krosnies degimo kamerą ir į dūmtakį bei užsidegė.

Krosnis buvo avariniu būdu sustabdyta ir atjungta. Atjungus krosnį degimas dūmtakio viduje vis dar vyko, kol išdegė arba užgeso patekęs vakuuminis distiliatas.

Jūsų pateiktame video įraše užfiksuota akimirka, kai susidaręs degimo produktų perteklius iš dūmtakio nesugebėjo pasišalinti į kaminą ir buvo pliūpsniu išstumtas į krosnies išorę.

Degančio produkto su liepsna ir dūmais išsiveržimas į krosnies apačią ir sudaro sprogimo įspūdį, nors iš tiesų jokio sprogimo nebuvo. Toliau stebint video akivaizdžiai matosi kaip liepsna rimsta, degimas greitai buvo nuslopintas.

Incidento vietoje jau dirbo VPGT ugniagesiai, kurie operatyviai lokalizavo pliūpsnį, degantis produktas buvo užgesintas.

Iš kamino iš pradžių ėjo degančio produkto dūmai, kurie yra juodi. Įvykus pliūpsniui didesnis kiekis dūmų išėjo pro krosnies apačią, todėl tuo momentu sumažėjo dūmų kiekis į kaminą.

Iš apačios kylantys juodi dūmai sudarė tarsi foną iš kamino kylantiems šviesesniems dūmams, todėl tokiame fone atrodo, jog iš kamino kylančių dūmų spalva pakito į žalsvesnę.

Jeigu atkreiptumėte dėmesį į video pradžią, prieš įvykstant pliūpsniui, iš kamino išeinantys dūmai taip pat matosi skirtingų atspalvių.

Toks įspūdis susidaro, nes už kamino ir dūmų esantys debesys, dangus ir saulė, dėl skirtingų debesų bei saulės šviesos sukuria skirtingas spalvas.

Atkreipiame dėmesį, jog krosnyje KR-102 nėra naudojamos jokios cheminės medžiagos ar produktai.

Bendrovės Aplinkos tyrimų laboratorija nuolat vykdo oro taršos monitoringą už gamyklos ribų.

Įvykus incidentui papildomai buvo atlikti keturi (4) matavimai už gamyklos ribų, nustatytos oro taršos normos nebuvo viršytos.

Gaisras visiškai likviduotas ir degimas nutrūko maždaug po valandos.

Incidentų atvejais pagal Bendrovėje patvirtintus reagavimo planus visos atsakingos institucijos yra nedelsiant informuojamos apie incidentus, jų pobūdį bei esamą situaciją, gaisrų gesinimą vykdo Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, todėl reali situacija valstybinėms institucijoms visada yra žinoma.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder