Smeltalė - žemaitiškas pavadinimas

2023-aisiais būtų galima pradėti valyti dalį Smeltalės upės

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto atstovams pristatytas Smeltalės upės prieplaukos akvatorijos ir upės dalies iki Minijos gatvės tilto valymo (gilinimo) poveikio aplinkai vertinimas (PAV). O kitos dalies nuo tilto iki rytinės miesto dalies techninis valymo projektas jau baigiamas rengti.

Smeltalės upelis valymo atžvilgiu yra padalintas į dvi dalis. Viena ta, kurioje yra Garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė“ laivelių prieplauka. Būtent su šios dalies PAV pagrindiniais sprendiniais ir buvo supažindinti Savivaldybės atstovai. Galutines išvadas, žinoma, pateiks Aplinkos apsaugos agentūra.

„Atrankos išvada buvo tokia, kad reikalingas pilnas PAV, nes Smeltės kvartalo gyventojai skundėsi dėl kvapų ir dėl triukšmo, kuris kils, kai vyks valymas. Jie aiškino, kad upės krantas yra natūralus, kad pylimai yra natūralūs, o ne supiltiniai ir neatsirado tada, kai upelis buvo gilinamas, kaip sakė laivų garažų savininkai“, - VE.lt teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

R. Jievaitienė informavo, kad PAV rengėjai įrodė, jog ten supiltinis gruntas, pylimai yra tikrai dirbtiniai ir juos reikia nukasti.

Jos teigimu, 2023 metais Savivaldybė tikriausiai rengs techninį projektą, ir tik tada, kai jis bus baigtas, bus galima pradėti darbus.

Pasak Aplinkosaugos skyriaus vedėjos, jau baigiamas rengti techninis likusios Smeltalės upės dalies nuo Minijos g. tilto iki pat rytinės miesto dalies projektas. Tikimasi, kad šiemet jis bus baigtas, tad 2023-aisiais ta upės dalis galėtų būti pradėta valyti.

„Kitais metais, jeigu būtų lėšų, tikrai būtų įmanoma išvalyti tą upelio dalį. Prieplaukos valymo darbai dar šiek tiek užtruktų, nes tik po galutinės PAV išvados bus pradėtas rengti techninis projektas“, - sakė R. Jievaitienė.

Gruntas iš upelio būtų iškasamas. Tas, kuris yra užterštas, bus pristatytas atliekų tvarkytojams, o švarus išgabentas į Savivaldybės nurodytą vietą.

Beje, netoliese numatoma įgyvendinant jau kitą projektą įkurti Smeltalės parką, kuris prie upės bus suformuotas pylimais. Jiems padaryti būtų galima naudoti švarų gruntą. Kada atsirastų ir parkas, R. Jievaitienė negalėjo pasakyti. Anot jos, sprendiniai brangoki, pinigų jiems nepavyksta rasti, tad parkas vis dar laukia savo eilės.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder