Arūnas Dulkys

A. Dulkys: omikron atmaina kol kas dominuoja tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose, atvejų skaičius dar augs

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad kol kas omikron dominuoja tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose, todėl, pasak jo, reikia tikėtis, kad užsikrėtimų COVID-19 liga toliau daugės.

„Kadangi omikron dominuoja kol kas tik Vilniaus, Klaipėdos, Kauno regionuose ir aplink, bet dar kitur ne, tai tikrai galime tikėtis dar ir didesnių atvejų skaičių. Tačiau šiandieną ligoninėse apskritai situacija nėra peržengusi kažkokių kritinių ribų, reanimacijoje situacija yra pakankamai stabili, dabar svarbiausias dėmesys, kaip ir buvome minėję, yra nukreiptas, kokia yra situacija su specialistais“, – žurnalistams trečiadienį teigė A. Dulkys.

„Dabar gydymo įstaigose maždaug 2-3 proc. medikų serga, bet tai dar mums nėra didžiulė problema, tai yra suvaldoma situacija“, – pridūrė jis.

Vis tik A. Dulkio teigimu, yra ruošiami scenarijai, veiksmų planas, kaip reikėtų elgtis, jei COVID-19 užsikrėtimų skaičius ir toliau augtų.

„Ruošiame scenarijus ir pagalbą, ką reikėtų daryti, jeigu ir toliau augtų sergamumas, jeigu augtų besitestuojančių skaičius, jeigu augtų tų, kuriems reikia izoliuotis, ypač turint mintyje kitas kritines tarnybas. Irgi ruošiame scenarijus, kaip reikėtų keisti izoliavimo, testavimo tvarkas kažkuo panašias, kaip medikų, mokytojų srityje esame padarę“, – pažymėjo A. Dulkys.

Ministras įvertino ir sulėtėjusius vakcinacijos tempus. A. Dulkio teigimu, nėra netikėta, kad šiuo metu skiepijimasis trečia COVID-19 vakcinos doze yra sulėtėjęs. Pasak jo, panašios tendencijos buvo pastebimos ir skiepijant pirmąja bei antrąja vakcinos dozėmis.

„Šiaip tie skaičiai ir, kai buvo pirma dozė ir antra dozė taip pat turėjo tą panašų ritmą: pradžioje labai aktyvu, vėliau jis sulėtėja. Šiuo metu sulėtėjimo yra dar ir todėl, kad yra padaugėję persirgusių žmonių, kurie net ir negali šiuo metu pasiskiepyti, ypač, jeigu pasižiūrėsime į medikų bendruomenę“, – sakė A. Dulkys.

„Tai dar būtų labai anksti daryti kažkokias labai drastiškas išvadas, aišku, norėtųsi, kad tie skaičiai būtų didesni, bet jie turi ir tam tikrų objektyvių priežasčių“, – pridūrė jis.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder