Aptarė vakcinacijos aktualijas su bendruomenių atstovais ir seniūnaičiais

Siekiant šviesti visuomenę ir atsakyti į kilusius klausimus apie vakcinas bei jų efektyvumą, praėjusį penktadienį uostamiesčio meras surengė susitikimą su Klaipėdos seniūnaičiais ir bendruomenių atstovais. Jo metu prof. Saulius Čaplinskas papasakojo apie pandemiją bei vakcinacijos svarbą.

Koronaviruso statistika Klaipėdoje ir toliau nedžiugina. Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Klaipėdoje COVID-19 užsikrėtė 51 žmogus, šeštadienį - 19, o penktadienį - 52.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius tiek Lietuvoje, tiek Klaipėdoje toliau auga. Šalyje jis siekia 72,6 proc., o Klaipėdoje - 53,9 proc.

Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius Klaipėdoje pakilo nuo 296,6 iki 324,1 atvejo.

Antradienį bus galima pasiskiepyti prie „Lidl“ parduotuvės Smiltelės g. 19. Čia nuo 11 iki 16 val. visų norinčiųjų lauks Nacionalinio kraujo centro komanda. Bus skiepijama „Janssen“ vakcina, kurios reikia tik vienos dozės. „Janssen“ vakcina gali būti skiepijami asmenys nuo 18 metų. Vakcinacijos procesas vyks „gyvos eilės“ principu, be išankstinės registracijos. Su savimi reikia turėti asmens dokumentą.

Surengė susitikimą

Praėjusią savaitę surengto susitikimo tikslas buvo suteikti tikslią ir argumentuotą informaciją arčausiai žmonių esantiems atstovams - seniūnaičiams.

„Profesorius Saulius Čaplinskas, mano manymu, tikrai yra vienas pačių ryškiausių ir įtaigiausių autoritetų užkrečiamųjų ligų kontekste. Jis pristatė tam tikrą informaciją apskritai apie tai, kas yra infekcinė liga, apie koronaviruso scenarijus, priešistorę, istoriją, nūdieną bei galimybes jį suvaldyti. Mane nudžiugino paprasta, suprantama kalba, kuri nebuvo perkrauta nei skaičiais ar terminais“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Mero teigimu, toks susitikimas buvo ne tik puiki proga užduoti klausimus, bet ir išgirsti argumentuotus atsakymus.

„Buvo gera galimybė seniūnaičiams užduoti tokius rūpimus klausimus, kurie žmonėms kyla gatvėje, parduotuvėje, kieme, o atsakymai buvo argumentuoti, pagrįsti aiškiais moksliniais argumentais ir pateikti visiems suprantama kalba. Noriu tikėti, kad seniūnaičiai išgirdo, o jei buvo kokių nors neaiškumų, gavo atsakymus į užduotus klausimus. Tikiu, kad tokių susitikimų kitose atskirose grupėse pasikviečiant tokius autoritetus mes tikrai dar turėsime“, - tikino V. Grubliauskas.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas Renaldas Kulikauskas tikino, jog yra pasiskiepijęs ir abejonių neturi, o iniciatyva tikrai naudinga.

„Profesorius pasakojo apie koronavirusą, apie tai, jog tam, kad pasaulis nebegrįžtų į dar vieną karantiną, reikia skiepytis. O vėliau buvo klausimai, kurių vieni buvo orientuoti į tai, kaip atsakyti bičiuliams arba nepažįstamiems žmonėms, kurie dar nėra apsisprendę. Nes tie, kurie įtikėję vakcinų žala, požiūrio jau nepakeis. Sudėtinga yra, nes antivakserių pozicijos nepakeisi, o tuos, kurie dar abejoja, dar galima paraginti, paaiškinti“, - pasakojo R. Kulikauskas.

FOTO APRASAS VAKCINACIJA. Rugpjūčio 3-iąją nuo 11 iki 16 val. bus galima pasiskiepyti „Jansen“ vakcina prie „Lidl“ parduotuvės Smiltelės g. 19.

FOTO AUTORIUS Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder