Ar pavyks pilotui Rolandui Paksui pakartoti legendinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį

(2)

Lapkričio 4 dieną Klaipėdos universitete apsilankęs prezidentas Rolandas Paksas ir VŠI „Lituanicos institutas" direktorius Dobilas Sinkevičius Senato salėje susitiko su KU rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku bei akademinės bendruomenės nariais aptarti bendradarbiavimo galimybes rengiant moksliškai pagrįstą projektą kilnios misijos įgyvendinimui.

Susitikimo metu vieninga buvo sutarta, jog kitąmet, minint S. Dariaus ir S. Girėno legendinio skrydžio per Atlantą iš Niujorko į Kauną 90-ties metų jubiliejų bei Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, bus pasirašyta Klaipėdos universiteto bendradarbiavimo sutartis su VŠI „Lituanicos institutu“.     

Pernai Rolando Pakso įsigytas 1929 metų gamybos lėktuvas „Bellanca CH-300”, kurio greitis siekia 180 kilometrų per valandą, labai panašus į legendinį lėktuvą „Lituanica“, kuriuo per Atlantą skrido lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas.

Tąkart  už 3 tūkstančius JAV dolerių įsigytam lėktuvui prireikė didelių investicijų jo pritaikymui ilgam skrydžiui per vandenyną. Tuo metu skristi per Atlantą buvo tinkami tik dviejų modelių lėktuvai. 

Pilotas R. Paksas yra pasiryžęs atkartoti istorinį žygį ir 2023 metais „Bellanca CH-300“ lėktuvu ketina nuskristi 8 tūkstančius kilometrų iš Čikagos (JAV) į Kauną.

VŠĮ „Lituanicos institutas" direktorius Dobilas Sinkevičius, pristatydamas KU akademinei bendruomenei išties unikalų projektą, pasidžiaugė visuomenėj augančiu susidomėjimu istoriniu „Bellanca-CH-300" lėktuvu bei Lietuvos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbiu.

„Tai, kas šią vasarą įvyko Lietuvos ir netgi Europos aerodromuose atvykstant Prezidento Rolando Pakso pilotuojamai „Bellancai", yra nepakartojamas dulkių nuvalymas nuo Lietuvos istorijos. Mes turime legendinius Tautos didvyrius – Steponą Darių ir Stasį Girėną, kurie, mano nuomone, nepelnytai primiršti. Tauta, kuri nepuoselėja savo istorijos ir negerbia savo didvyrių, yra pasmerkta žlugti.

Džiaugiuosi, kad šios nepakartojamos misijos ėmėsi tikras Lietuvos patriotas Rolandas Paksas.

Jau tai, kad beveik milijoną eurų kainavęs, vienas iš dviejų pasaulyje skraidančių „Bellanca" lėktuvų atsirado Lietuvoje yra didžiulis laimėjimas. Jaučiame didelį visuomenės susidomėjimą šiuo projektu ir jo tikslais. Atsakant į pagrindinį žmonių užduodamą klausimą - ar bus perskristas Atlantas?

Atsakau taip - tegul būna taip, kaip tiki!..

Paaiškinant, turime visi suprasti, jog tai ypač daug pastangų, ryžto ir lėšų kainuojanti misija, su vos ne šimtamečiu lėktuvu perskristi Atlantą.

Ir jei mes, lietuviai, turėsime pakankamai tikėjimo bei drąsos prisidedant prie šio projekto, tiek savo dalyvavimu renginiuose, tiek paaukojant bent po 1 eurą skrydžiui tampant jo dalimi, Atlantas lėktuvu „Bellanca-CH-300”bus perskristas.

O žinant Prezidento R. Pakso užsispyrimą ir tiesiog nuostabią „Lituanicos instituto" komandą, net neabejoju, kad mūsų misija pavyks pilna apimtimi, ne tik perskrendant Atlantą, bet ir iš letargo miego prikeliant mūsų didvyrių tautos dvasią", - apibendrino „Lituanicos instituto direktorius D. Sinkevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder