„AstraZenecos“ vakcinos toliau dulka: savivaldybės siūlo atiduoti norintiems ar galintiems sumokėti (2)

Leidus rinktis norimą vakciną, kai kuriose savivaldybėse išskiepijami visi kitų vakcinų likučiai, o „AstraZenecos“ vakcina toliau kaupiasi, sako BNS kalbinti miestų vadovai. Gyvas eiles prioritetinėms grupėms darančių savivaldybių merai ragina centrinę valdžią daugiau įpareigojimų dėl pandemijos valdymo priskirti privačioms poliklinikoms, leisti plačiau skiepyti mažiau paklausia vakcina ne tik prioritetines grupes bei skirstyti visų rūšių vakciną visoms savivaldybėms.

Klaipėda ragina leisti skiepytis norintiems

Kaip BNS sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliaukas, savivaldybėje leidžiant rinktis vakcinos rūšį, dauguma gyventojų pageidauja skiepytis kitomis vakcinomis, o „AstraZenecos“ ir toliau kaupiasi. Šia vakcina visus atėjusius prioritetinių grupių žmones savaitgalį žadanti skiepyti savivaldybė laukia, kol bus leistas platesnis vakcinavimas visiems norintiems.

„Turi būti leidžiama skiepytis tiems, kurie norėtų skiepytis ta vakcina, ir aš manau, kad būtų proveržis“, – sakė uostamiesčio meras.

„Didžiausia bėda yra vakcina, kuri nenaudojama, tai paprastas pasakymas: duokit laisvę laisvoms vakcinoms, ir tada, matyt, viskas išsispręs pakankamai greitai“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, šiuo metu savivaldybėje baigiami skiepyti užsiregistravę vyriausių amžiaus grupių gyventojai bei pradėti skiepyti pareigūnai.

Klaipėda yra suplanavusi erdves masinei vakcinacijai, kur galėtų aptarnauti didesnius kiekius žmonių, bet jų kol kas nesulaukiama.

„Jeigu būtų poreikis, atrastume ir erdvių, esame apsitarę. Viena jų yra, aišku, Žvejų rūmai, kitas galbūt dar didesnes erdves, bet tol, kol nėra stovinčių eilėje, laukiančių vakcinos, o vakcinos nėra kur suleisti, kol nėra to, laikyti rezervuotas erdves nėra prasmės, bet nusimatę esame“, – teigė meras.

Lietuvoje ir keliolikoje kitų Europos valstybių skiepijimas „AstraZenecos“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Vėliau Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl skiepijimas šiuo preparatu buvo atnaujintas, tačiau taip pat teigė, kad „negali galutinai atmesti ryšio“ tarp reto tipo kraujo krešulių ir vakcinos, todėl ėmėsi tolesnio tyrimo dėl minėtų retų atvejų.

Siekdami paskatinti gyventojų pasitikėjimą šia vakcina, ja pasiskiepijo šalies vadovai, skiepijami ministrai ir Seimo nariai.

Kas čia per antraštė "ar galintiems sumokėti". Net nebandykite pardavinėti ir neturėkite tokių užmoju, tai valstybės prievolę, kuri turi būti nemokama. Jei reikalausite susimokėti, tai garantuotai niekas neis skiepitis ir gyvensime taip ilgai ir nuobodžiai.
Rimas, 2021-03-24 20:23
Visus valdininkus skiepyti Astra zeneka ir bus ramu.
Siulau, 2021-03-24 17:03
Sidebar placeholder