Atnaujintas Rumpiškės kvartalas – patrauklesnis ir patogesnis gyventojams

(2)

Klaipėdoje baigiami  prieš dvejus metus pradėti Rumpiškės gyvenamojo kvartalo daugiabučių kiemų atnaujinimo darbai. Kompleksiškai sutvarkyti didžiosios dalies gyvenamojo kvartalo daugiabučių namų kiemų, iš viso atnaujinta daugiau negu 10 ha ploto teritorijos.

Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuriuo iš esmės atnaujinti daugiabučių namų kiemai sovietmečiu statytame mikrorajone, tuo pačiu pagerinta klaipėdiečių gyvenimo kokybė.

Įgyvendinus šį Klaipėdos miesto savivaldybės projektą, Rumpiškės mikrorajono infrastruktūra priartinta prie šiuolaikinio žmogaus poreikių: sukurta nauja pėsčiųjų takų sistema, sujungusi daugiabučius namus ir viešąsias erdves, pakeista kiemų, pėsčiųjų takų danga, įrengta apie 450 vietų automobilių stovėjimo vietų, atnaujintos vejos ir želdiniai, sukurtos žaidimų erdvės vaikams, įrengtos sporto bei treniruoklių aikštelės, apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai, įdiegta vaizdo stebėjimo sistema, šaligatviai pritaikyti judėjimo ir regos negalią turintiems žmonėms.

„Džiugu, kad kompleksinis kiemų atnaujinimo projektas pasiekė finišo tiesiąją. Kadangi tai – pirmasis tokio pobūdžio ir tokio masto projektas, natūralu, kad jis sulaukė labai daug vertinimų. Emocijų būta daug ir įvairių, tačiau visa tai dabar yra istorija, tam tikros pamokos. Šiandien turime puikiai sutvarkytą kvartalą, kuris iki renovacijos buvo vienas ryškesnių sovietinių architektūrinių „šedevrų“ pavyzdžių. Dabar tai yra vienas iškalbingiausių tikslingo, prasmingo ir visuomenei labai naudingo, gerinančio gyvenimo kokybę europinių struktūrinių fondų lėšų panaudojimo pavyzdžių. Girdint gausybę puikių šio darbo įvertinimų, pozityvių atsiliepimų, suprantame, kad turime ieškoti galimybių ir ateityje įgyvendinti panašius projektus, nes tokių mikrorajonų, kurie lauktų tokio pat renesanso, yra ne vienas. Linkiu, kad šitas geras pavyzdys įkvėptų mus visus Klaipėdą daryti gražesne kiekvienoje vietoje, kur tik įmanoma“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Savivaldybė sulaukė nemažai kitose, ypač – gretimose, miesto teritorijose gyvenančių miestiečių prašymų tokius kiemų atnaujinimo darbus organizuoti ir kituose gyvenamuosiuose mikrorajonuose.

 „Šis projektas – puikus pavyzdys, kad savivaldybė ir gyventojai sugebėjo rasti kompromisą, nežiūrint to, kad iš pradžių būta nesutarimų.  Projektas – gražus, jo dėka gyvenamasis kvartalas transformuotas į šiuolaikišką, tikrai europietišką kvartalą, tad dabar judėsime į kitus miesto mikrorajonus“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis. Anot jo, Miesto tvarkymo skyrius yra parengęs miesto daugiabučių kiemų tvarkymo projektų už maždaug 8 mln. eurų. Šie projektai jau yra vykdomi, šiuo metu atnaujinami kiemai Sportininkų g. ir Statybininkų prospekte.

Siekdama, kad projektas būtų išbaigtas, Savivaldybė siekė kompleksiškai žiūrėti į kvartalo tvarkymą, ieškojo galimybių atlikti nenumatytus darbus, kurie nebuvo įtraukti į projekto apimtį. Siekiant sutarimo su gyventojais, projekto metu buvo pakeisti kai kurie projekto sprendiniai ­–­ atsisakyta vaikų žaidimo aikštelių, esančių per arti daugiabučių namų, taip pat pravažiuojamojo kelio. „Džiugina, kad, glaudžiai bendradarbiaujant su vietos bendruomenės atstovais, pasiektas patraukus ir priimtinas gyventojams rezultatas“, – sakė nuo pat pradžių projektą prižiūrėjusi Savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės projekto „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“ sutarties vertė – daugiau kaip 6 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų – iš ES fondų. Darbus atliko UAB „VVARFF“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder