Baigiama projektuoti valčių nuleidimo vieta

(3)

Šiemet iki gruodžio 28 d. turėtų būti baigtas rengti slipo prie Liepų gatvės tilto  projektas, gautas leidimas statyti. Galimas daiktas, šventinis maratonas kiek procesą pristabdys, bet kitų metų pradžioje ketinama skelbti rangovo konkursą ir, jeigu ne pavasarį, tai vasarą pradėti darbus.

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovai eilinį kartą susitiko su projektuotojais, rengiančiais laivų nuleidimo prieplaukos ir jų saugojimo aikštelės prie Liepų g. tilto projektą.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis VE.lt sakė, kad pagal planą projektas turi būti baigtas dar šiemet.

„Projektuotojai informavo, į kokias praėjusį kartą mūsų išsakytas pastabas buvo atsižvelgta. Beje, iš pradžių jie nebuvo numatę vaizdo kamerų.

Mes manome, kad jos turi būti siekiant išvengti vandalizmo atvejų. Ne paslaptis, kad aikštėse ar kitose vietose įrengus naują infrastruktūrą po kurio laiko reikia ją tvarkyti iš naujo, nes  yra nesąmoningų žmonių, kurie viską gadina", - sakė A. Dobranskis.

Apie tai, kad Klaipėdos mieste nėra normalios vietos, kurioje valtininkai galėtų civilizuotai nusileisti valtį į vandenį, kalbėta ir aikčiota mažiausiai 10 metų iki 2017-ųjų.

Tais metais  Savivaldybė šį klausimą pradėjo rimčiau svarstyti, o dabar jau artėjama prie finišo tiesiosios.

Yra viena valčių nuleidimo vieta Smeltalės upėje, bet tuo slipu gali naudotis tik Garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė" nariai. Slipas yra ir UAB „Klaipėdos laivų remontas" numojamoje teritorijoje, bet jis skirtas didesniems laivams , be to, ta paslauga yra mokama.

Įrengs net tualetus.

Kadangi nėra normalios vietos,  miestelėnai dabar valtis į vandenį nusileidžia nelegaliai toje apleistoje vietoje prie Liepų g. tilto, nes ten kažkada  buvo valčių nuleidimo vieta. Civilizuota infrastruktūra, atitinkančia, kokius nors reikalavimus, žinoma, jos nepavadinsi. 

 „Projektuojamas slipas su visa reikalinga infrastruktūra, su automobilių parkavimo vietomis.  Atsižvelgiant į tai, kad valtys atsivežamos priekabose, kad automobiliams su jomis reikia apsisukti, parkavimo vietos planuojamos šiek tiek didesnės ir ilgesnės. 

Šalia bus ir tualetai,  teritorija bus stebima vaizdo kamerų", - pasakojo administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Paklaustas, kodėl projektuojama taip ilgai, A. Dobrankis atsakė, kad, be visų kitų dalykų, toje vietoje reikėjo suformuoti sklypus. 

Kiek maždaug kainuos šio projekto įgyvendinimas, Savivaldybės atstovas nenorėjo atskleisti, pasakydamas tik tiek, kad šiuo metu kainos statybose šoka pasiutpolkę ir keičiasi vos ne kiekvieną dieną. Jis patikino, kad  bus pasirinktas miestui priimtiniausias variantas.

Taigi kitais metais ir valtininkams,  ne tik žvejams mieste turėtų atsirasi daugiau vietų su įrengta infrastruktūra.  Kad ir po daugybės metų, bet ledai pajudėjo ir šioje srityje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder