Dabartinė sveikatos apsaugos sistema primena genocidą. Taip negali būti!

(9)

Ne politikoje, bet Seime naujokė Lina Šukytė-KORSAKĖ („Nemuno Aušra") imsis keisti situaciją sveikatos apsaugos srityje. Didžiulę patirtį turinti medikė nevynioja žodžių į vatą ir sako, kad dabartinė Lietuvos sveikatos apsaugos sistema - genocidas.

- Papasakokite apie save.

- Šiuo metu dirbu Klaipėdos miesto savivaldybėje, esu vicemerė. Vicemere tapau po savivaldos rinkimų 2023 metais, iki tol dirbau Klaipėdos universitetinėje ligoninėje biomedicinos technologe, antras mano darbas buvo SG klinikoje, dirbau direktorės pavaduotoja slaugai. 

Dar 5 metus esu dirbusi Klaipėdos universitete, Sveikatos fakultete, dėsčiau biochemiją. Mano gyvenimas iki politikos buvo toks.

O šiaip - turiu didelę šeimą, mylimą vyrą su juo daug keliaujame, džiaugiamės gyvenimu (šypsosi).

- Kodėl iš medicinos - į politiką?

- Politikoje esu nuo 2010 metų. Kai pradėjau mokytis universitete, buvo grupiokas, kuris ir pakvietė mane į „Tvarkos ir teisingumo" partiją. 

Žingsnis po žingsnio Klaipėdoje įkūrėme skyrių, surinkome daug narių. Mes neišsisklaidėme, taip ir likome su Remigijumi (Žemaitaičiu, - aut. past.) kartu.

- Kraustysitės į Vilnių?

- Taip, o ką padarysi, vis tiek esu Seimo narė. Bendrabutyje gyvensiu (atsidūsta). Važinėsiu į Klaipėdą, mano pagrindiniai rinkėjai - tai klaipėdiečiai, mano, kaip Seimo narės, siekis yra visada turėti tiesioginį ryšį su savo rinkėjais.

- Atsidusote, nesidžiaugiate?

- (Juokiasi) Be abejo, yra nežinia, kai ėjau į savivaldą, irgi buvo nežinia. Juk negimsta visi viską žinodami. Ir čia tas pats, - nežinia, pokyčiai. 

Mano patirtis yra didžiulė, nuo medicinos iki vicemerės, kuruoju kultūrą, sportą, daug dirbu su jaunimu. Man padėjo dėstytojos patirtis, turėjau ryšį su studentais.

- Kas jums svarbiausia einant politikės pareigas? Faktas, kad pernelyg jautrūs žmonės čia neina.

- Gyvenimas užgrūdina, ir gana greitai, nes žmonės yra labai pikti. Politikui nugludinti žodeliai nieko nereiškia. Svarbiausia yra darbas, aš darbo nebijau, nepainioju su politika, jei dirbu, tai dirbu. Į Seimą einu dirbti.

Mes einame į Seimą su komanda, nuotaikos yra tikrai puikios, nesitikėjome tokių gerų rezultatų, - vis tiek esame kuklūs. Klaipėdoje mes pajutome žmonių pasitikėjimą, labai stengsimės jų nenuvilti. Žinoma, pradžioje visko bus.

- Prieš rinkimus važinėjote susitikti su bendruomenėmis, ko žmonėms reikia, ko jie laukia?

- Žmogiškumo. Nes atėję į Seimą žmonės pasidaro dievai, nebebendrauja. Kiek Seimo narių važiuoja į savo apygardą ir bendrauja su žmonėmis? 

Žmonės yra nusivylę, jie niekuo netiki. Nėra valstybėje stabilumo, keičiasi mokesčiai, viskas keičiasi.

Kaip tik kalbu su jumis, važiuoju autostrada, pažiūrėkite, kokia autostrada, garvežys gali važiuoti. Visai nesirūpinama nei infrastruktūra, nei žmonėmis. 

Jūs pasižiūrėkite, kas padaryta su sveikatos sistema? Kas Klaipėdoje darosi, sujungtos trys ligoninės. Žmonės greitai pagalbos nebegaus.

O švietimas? Ketverius metus neturėjome švietimo ministro, pirmaklasis vaikas neturi iš ko mokytis. Nėra normalių vadovėlių, egzaminai kokie, išleisti su klaidomis. Tai apie ką mes kalbame?

- Kodėl taip vyksta?

- Nes yra politiniai susitarimai. Kas siūloma į krašto apsaugos ministrus... Ne pagal kompetencijas. Kaip gali vadovauti žmogus, neturintis kompetencijos, negi mes neturime žmonių, kurie turi patirties, ir tarptautinės patirties.

- Bet ar visada patys žmonės pasidomi politiko kompetencija?

- Ne visada. Įvairių atsiliepimų girdžiu ir apie save. Turiu įvairios darbinės patirties. Apsigyniau du magistro laipsnius, kėliau kvalifikaciją įvairiose srityse. Žmonės yra pikti ir pavydūs, be savo asmeninio įdirbio, pastangų nori užimti aukštus postus ir gauti didelius atlyginimus. 

Politikoje esu labai seniai, darbas valstybiniame sektoriuje buvo nauja patirtis, bet džiaugiuosi, kad teko susidurti, pralaužti ledus ir galėsiu tęsti darbus Seime. Turint žmonių pasitikėjimą darbas Seime, tikiuosi, vyks sklandžiai.

- Kokių darbų Seime norėtumėte imtis pirmiausia?

- Kaip medikei man svarbu sveikatos dalykai. Norėčiau būti ten, kas susiję su sveikatos sistema. Aš čia turiu patirties, 30 metų išdirbau ligoninėje, valdiškoje institucijoje, dirbau ir privačioje klinikoje.

- Žmonės ilgai laukia eilėse pas specialistus, bet ir tų pačių specialistų trūksta.

- Viskas atiduota į privačias rankas, viskas paleista. Valdiška poliklinika Klaipėdoje... Didžiulis pastatas, praktiškai niekas nebedirba, medikai beveik visi senjorai. 

Vadinasi, nebuvo jokio intereso, kad atvažiuotų į Klaipėdą jaunų specialistų dirbti, kad ir į polikliniką. Nebuvo intereso iš valdžios suteikti tiems medikams sąlygas, gyvenamąjį plotą.

Didžiuosiuose miestuose žmonės dar pirmąją pagalbą gaus, o kaip rajone, regione, kur yra tik priėmimo ir slaugos skyriai? 

Tai apie kokį žmogaus išgelbėjimą po infarkto, insulto galime kalbėti? Kadais kažkoks ministras sakė, kad atskraidinsim su sraigtasparniu... Iki absurdo teatro kalbėdavo. 

Pasikartosiu, nepritariu sprendimui viską atiduoti į privačias rankas. Žmogus, visą gyvenimą mokėjęs didžiulius mokesčius, turi būti garantuotas, kad gaus kokybiškas paslaugas be papildomų mokesčių.

- Valstybė taupo?

- Taupymas. Bet ar tuo sutaupysime kažką... Kai ėjau į savivaldą, sakiau, kad Klaipėda yra klinikinėje mirtyje, o Lietuvos mastu sveikatos sistema yra genocidas. Kitaip nepavadinsi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder