Daiktų keitimosi vieta Klaipėdoje vadinsis „Mainų stotelė IMK“

Europoje ir Lietuvoje vis labiau populiarėja keitimasis daiktais. Tai ekologiškos ir tvarios visuomenės bruožas, nes kuo mažiau perkame naujų daiktų, tuo labiau tausojame planetos išteklius ir mažiname atliekų kiekį. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) jau penkerius metus Klaipėdos miesto aikštelėse bei interneto platformoje https://mano.kratc.lt/exchange sudarė gyventojams galimybę keistis daiktais. O nuo šio rudens patobulino šią paslaugą - imasi nebereikalingų daiktų remonto ir plečia pakartotinio naudojimo sistemą.

„Iki šiol geri, naudoti tinkami, bet nebereikalingi baldai, indai, žaislai ir kiti buities atributai buvo paliekami specialiame sandariame konteineryje visose trijose Klaipėdos miesto aikštelėse. Ką vienas žmogus atnešdavo - kitas pasiimdavo. Jei niekam to daikto nereikėdavo, jis po kurio laiko keliaudavo į sąvartyną“, - pasakojo Ramunė Šličienė, KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus vadovė.

Dabar tvarka kitokia. Nebereikalingi daiktai priimami visose Klaipėdos aikštelėse, tačiau gyventojams atiduodami tik Tilžės g. 66A. Čia įrengtas paviljonas jiems saugoti ir remontuoti.

„Mūsų darbuotojai Tilžės aikštelėje paliktus daiktus įvertina, patikrina. Jei yra baldų su nedideliais defektais - jie taisomi. O visus patikrintus ir paruoštus naudoti daiktus sandėliuojame konteineryje, iš kurio klaipėdiečiai juos gali pasiimti nemokamai“, - sakė R. Šličienė.

Pasak ekologės, nauja tvarka leis daugiau daiktų prikelti antram gyvenimui. Kol kas paslauga nebus apmokestinta, nors kolegos kituose Lietuvos bei Vakarų Europos miestuose pakartotinai atiduodamus daiktus apmokestina nedidele suma. Tai esą daroma, kad būtų suvaldytas žmonių godumas: kai nereikia mokėti nė simbolinio euro, žmogus ima visko daug, net ir tai, ko jam nereikia.

Skirtinguose šalies miestuose irgi veikia analogiškos mainų stotelės: Vilniuje - „Dėk'ui“, Alytuje - Tiko-tiks„, Šiauliuose “Daiktų kiemas„. Klaipėdoje iki šiol keitimosi daiktais vieta pavadinimo neturėjo. Vasaros pabaigoje KRATC pakvietė klaipėdiečius išrinkti pavadinimą ir sulaukė daugiau nei 100 pasiūlymų. Tad nuo šiol KRATC daiktų keitimosi vieta vadinsis “Mainų stotelė IMK".

O abi pasiūlymo bendraautores - Liną ir Danutę Eveliną, pasiūliusias šį pavadinimą, KRATC administracija kviečia susisiekti tel. 8 685 43000 ir gauti atminimo prizus.

Sidebar placeholder