Danės skvere „užvirė“ tautų draugystė

Šeštadienį po pietų Danės skvere vyko festivalis Tautinių kultūrų diena. Buvo galima susipažinti su įvairiu tautiniu paveldu, degustuoti gausybę skirtingų patiekalų, pasiklausyti daugybės kolektyvų koncerto.

Kai kurie žmonės vietas užsiėmė likus geram pusvalandžiui iki koncerto ir kantriai laukė scenoje pasirodant folklorinių ansamblių. Visas skveras šurmuliavo, prisipildęs geros nuotaikos.

Mugėje savo paveldą, kultūrą ir tradicijas  pristatė net 14 tautų. 

Ko tik čia nebuvo galima paragauti: kazachiškų spurgų, rusiškų ir ukrainietiškų bandelių, azerbaidžanietiškos dalmos, armėniškų gata pyragėlių, žydiško foršmako, Klaipėdos krašto kafijos ir dar daug kitų įvairiausių patiekalų, kuriuos kai kurie klaipėdiečiai išvydo pirmą kartą.

Atėjusieji daug ką skanavo ir noriai vaišinosi.

Prie paminklo „Arka“ įrengtoje scenoje koncertavo meno kolektyvai iš Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų ir svečiai iš užsienio. 

Buvo galima išgirsti armėniškas, totoriškas, lenkiškas, latviškas, vokiškas, baltarusiškas, ukrainietiškas, žydiškas dainas, kartu šokti su azerbaidžaniečiais, kazachais, rusais, ispanais ir kt.

Skambėjo įvairių tautų muzika, pripildydama skverą įvairiausių garsų.

Renginio organizatorius - Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centras, šiemet švenčiantis dešimtmetį.

Renginys skirtas Klaipėdos 770-ajam gimtadieniui.

Klaipėdiečiams tai buvo puikus laisvalaikio praleidimas ir atsipalaidavimas po sunkios darbo savaitės, o kai kuriems ir labai malonūs susitikimai su senais draugais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder