Danės upę žadama pradėti valyti kitąmet atskirais etapais (5)

Vicemeras Arūnas Barbšys mano, kad išvadų dėl Danės upės dugno valymo projekto poveikio aplinkai vertinimo (PAV) atrankos bus sulaukta dar šiemet iki metų pabaigos. 2022-aisiais tikimasi pradėti bent dalį upės valymo darbų, kurie bus vykdomi atskirais etapais. Beje, neatmetama vandens autobuso, galbūt net kitąmet vasarą kursuosiančio upe iki Klaipėdos universiteto botanikos sodo, galimybė.

Praėjusį penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai vėl aptarė Danės upės dugno valymo didįjį projektą, tiksliau, PAV atrankos dalykus, buvo tikslinami klausimai, į kuriuos norima gauti atsakymus.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad Savivaldybės suplanuotiems Danės upės valymo darbams PAV atrankos nebūtų reikėję, tačiau, kadangi nuspręsta dėl upės vandens kelio dar sutvarkyti ir pakrančių infrastruktūrą, atsirado papildomų darbų, kai kuriose vietose reikės upę gilinti, todėl teks sulaukti PAV atrankos išvadų, kurias teiks Aplinkos apsaugos agentūra.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė ne kartą yra sakiusi, kad techninis upės valymo projektas bus rengiamas tik tada, kai bus gautos išvados dėl PAV.

Prieš imantis Danės upės valymo darbų būtina žinoti, ką reikės daryti su iškastu dumblu. Bus imami jo mėginiai siekiant išsiaiškinti, kiek jis yra užterštas. Jeigu paaiškės, kad jis gana švarus, jį bus galima nusausinti ir kam nors panaudoti. Pasak A. Barbšio, jeigu užteks tik nusausinti dumblą, tai kainuos gerokai pigiau, nei kad reikėtų išvežti jį į užteršto grunto aikšteles.

Vicemero teigimu, upę valyti planuojama tam tikrais etapais. „Šiuo metu manome, kad valomi gali būti keturi ruožai ir darbai vykdomi atskirais etapais. Planuojame visoje upėje išvalyti šiukšles, ištraukti statines, padangas ar kitus dalykus. Ketiname išvalyti užžėlusius meldus iki pat Tauralaukio tilto. Prie krantinių norime pasiekti tam tikrą gylį, nes dabar kai kur yra sąnašos ir gylis yra visiškai mažas, likęs gal koks pusmetris. Prie tokios krantinės jau sunku priplaukti. Norime, kad prie krantinių būtų bent 1,5 metro gylis - ir ties “Klaipėdos energija„, ir toliau einant aukštyn upe. Pačiame upės vandens kelyje turėtų būti 2,5 metro gylis, o tam, kad burlaivį “Meridianas„ būtų galima buksyruoti, reikia apie 4 metrų gylio“, - sakė vicemeras ir pridūrė, kad vienas valymo ruožas bus nuo įplaukos iki „Meridiano“ stovėjimo vietos, kuriame reikalingas didesnis gylis, kad burlaivis galėtų būti išvelkamas dokuoti.

Šiemet didelių upės valymo darbų neplanuojama, bet esant reikalui bus patvarkomos tam tikros vietos. I. Šakalienės teigimu, „palaikomieji valymo darbai kaip buvo vykdomi, taip bus vykdomi ir toliau“.

Vicemero teigimu, kitais metais bus numatytos lėšos bent jau daliai Danės upės valymo darbų. Pradedama bus nuo problemiškiausių vietų. „Esame numatę įvertinti visą upės išvalymą iki pat Klaipėdos miesto ribos, ne tik iki Tauralaukio tilto. Norėtume, kad 2022-ųjų vasaros sezono metu jau galėtų plaukioti ne tik kateriai, bet ir maršrutinis autobusas“, - sakė A. Barbšys.

Raktažodžiai
Ne žurnalistas,o purvasklaida...
komentatorius, 2021-05-18 11:07
Žodis ,, žurnalistas,, jau tampa keiksmažodžiu.
Berta, 2021-05-18 09:14
Pritariu kolegos.
kardas, 2021-05-18 07:55
Sidebar placeholder