Fejerverkai šokiravo klaipėdiečius: „Maniau, kad karas prasidėjo“

Klaipėdoje šeštadienį vyko laivų paradas. Renginio programoje buvo skelbiama, kad šventinių laivų paradas Kuršių mariose turėjo prasidėti temstant, kur žiūrovai turėjo pamatyti didįjį „TT Line“ keltą „Tom Sawyer“. Renginio kulminacija tapo fejerverkų šou, kuris „Facebook“ sulaukė ir klaipėdiečių pasipiktinimo.

Klaipėdoje šeštadienį vyko laivų paradas. Renginio programoje buvo skelbiama, kad šventinių laivų paradas Kuršių mariose turėjo prasidėti temstant, kur žiūrovai turėjo pamatyti didįjį „TT Line“ keltą „Tom Sawyer“. Renginio kulminacija tapo fejerverkų šou, kuris „Facebook“ sulaukė ir klaipėdiečių pasipiktinimo.

Kovo mėnesį į lietuvius kreipėsi Kauno rajono savivaldybės prašydamos susilaikyti nuo fejerverkų, nes šie gąsdina į Lietuvą atvykusius ir nuo karo pabėgusius ukrainiečius.

„Pabėgėlius informuojame, kad netoliese  yra oro uostas, taip pat perspėjame ir dėl fejerverkų, kuriuos savo asmeninių švenčių metu gali naudoti gyventojai. Vis dėlto karas palieka gilias žaizdas ir bet koks triukšmas karo pabėgėlius dar labiau traumuoja.

Pasitaikė atvejų, kai dėl šaudomų fejerverkų vaikai net ėmė klykti. Jie klausia savo mamų „ar ir čia vyksta karas?“, – Kauno rajono pranešime spaudai pasakojo Neveronių seniūnė.

Papiktino klaipėdiečius

Todėl kol vieni klaipėdiečiai „Facebooke“ gyrė laivų paradą vainikavusius fejerverkus, kiti ėmė svarstyti, ar šiuo atveju nėra taikomi dvigubi standartai, kuomet gyventojų prašoma susilaikyti nuo šios pramogos, tačiau pačios savivaldybės to nepadaro.

„Pamačius net išsigandau, maniau, kad karas prasidėjo“, – „Facebook“ rašė viena klaipėdietė.

„Nuo KARO pabėgę ukrainiečiai jums dėkoja už bemiegę naktį, šlapias vaikų lovas ir skambučius vyrams, kad viskas, nebegaliu, grįžtu į Ukrainą, nes ten gal ramiau nei išgirtojoje Lietuvoje“, – komentavo kita.

„Taigi sakė – ukrainiečiai bijo fejerverkų, kur jūsų meilė ukrainiečiams?“ – retoriškai klausė dar viena klaipėdietė, o jai suskubo antrinti dar viena Klaipėdos gyventoja: „Apie tą patį pagalvojau, liepia visiems susilaikyti, o patys va kaip pyškina“.

„Žemas lygis. Visas pasaulis atsisako fejerverkų, o čia prasti organizatoriai nebesugalvojo ką daugiau galima parodyti… Didžiulė tarša, žmonių, gyvūnų baimė fejerverkams, paskutinėje vietoje... Gėda!“, – komentavo dar viena moteris.

Savivaldybė nusiskundimų dėl triukšmo negavo

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę, kodėl po raginimų švenčių metu atsisakyti fejerverkų, jie buvo leidžiami laivų parado metu. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, nusiskundimų dėl triukšmo nebuvo, tačiau pradėtas tyrimas, ar renginio organizatorių veiksmai atitiko leidimą.

„Savivaldybė skundų dėl triukšmo negavo, tačiau elektroniniu paštu gauti keli paklausimai dėl fejerverkų naudojimo renginio metu. Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui duotas pavedimas bendradarbiaujant su policija išsiaiškinti situaciją – kiek renginio organizatorių veiksmai atitiko leidimo sąlygas“, – pateikiama Klaipėdos miesto savivaldybės atsakyme.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder