Į tarnybą policijoje pareigūnai sugrįžo po beveik 10 metų pertraukos

(3)

Jau beveik mėnuo, kai policijos pareigūno uniformą vėl dėvi ir į pagalbą Klaipėdos rajono žmonėms skuba Egidijus Širvys ir Nerijus Rugenis. 

Abu vyrai kadaise tarnavo Klaipėdos apskrities kelių policijos padalinyje, tačiau, susiklosčius aplinkybėms, tarnybą buvo palikę ir pasukę kitais gyvenimo keliais. 

„Tarnybą pradėjau Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, tačiau greitai perėjau į policijos gretas – nuo jaunystės norėjosi veiksmo, būti reikalingu, padėti žmonėms“ – pasakoja Egidijus Širvys. 

Deja, pasak pareigūno, atlyginimai tada, švelniai tariant, nebuvo motyvuojantys, o ir atmosfera kolektyve ne visada buvo palanki jaunam, tobulėti norinčiam maksimalistui. Galbūt todėl, pasitaikius progai, vyras priėmė sprendimą išvykti į užsienį. 

„Tačiau bėgant metams artimųjų ilgesys ir noras grįžti į Lietuvą vis stiprėjo. Žinojau, kad pareigūnų trūksta, o algos pakilo, tai nutariau grįžti ir į policiją.“ – sako dabar Klaipėdos rajono PK Reagavimo skyriuje tarnaujantis E. Širvys.

Taip pat Klaipėdos r. PK Reagavimo skyriaus tyrėju dabar dirbantis Nerijus Rugenis pasakoja, kad apie tarnybą policijoje, ypač Kelių policijoje, svajojo jau mokykloje.

Svajonę įgyvendino, deja – atlyginimas tuo metu netenkino, todėl taip pat priėmė sprendimą laimės paieškot kitur. Į užsienį N. Rugenis neemigravo – dirbo įvairius darbus Lietuvoje, pastaruoju metu, baigęs mokslus, paramediku vieno Klaipėdos apskrities rajono Greitosios pagalbos tarnyboje.  

„Pažįstami kalbino grįžti į policijos sistemą, padėtis čia pagerėjusi, algos padidėję, pavyko suderinti grafikus, kad galėčiau likti ir greitosios medicininės pagalbos gretose, visa tai ir lėmė, kad priėmiau sprendimą grįžti.“ – motyvus vardija N. Rugenis.

Abu pareigūnai, nors ir dirbę policijoje ne vienerius metus, sutartinai tvirtina, kad  grįžti po beveik dešimtmečio – nėra paprasta.

Visų pirma, reagavimo padalinyje kita darbo specifika nei kelių policijoje, daug naujų duomenų bazių, dokumentacijos, kitų įrankių, kuriuos reikia greitai perprasti ir įsisavinti. Bet pareigūnai džiaugiasi pasirinkimu grįžti į tarnybą policijoje – pasak jų, darbas įdomus, kiekvienas iškvietimas vis kitoks, smagu nuolat būti įvykių sūkuryje ir padėti žmonėms. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder