Iš Klaipėdos atimtas vakcinas atidavė Vilniui: meras V. Grubliauskas užsiminė apie dvi skirtingas Lietuvas (42)

Šalies savivaldybės kaip reikiant susipešė dėl skiepų. Iš Šiaulių ir Klaipėdos atimtos vakcinos perskirstytos Vilniui. Šiaulių ir Klaipėdos merai širsta, mat pusantro tūkstančio „Pfizer“ skiepų negaus vietos gyventojai, jiems atšaukiamos registracijos.
 

O kol merai pykstasi, Vilnius jau ruošiasi masinei vakcinacijai – „Litexpo“ parodų rūmuose įrengta 50 vakcinavimo kabinų, per dieną planuojama paskiepyti tūkstančius žmonių.  Vilniuje duris atvėrė dar vienas vakcinacijos centras. „Litexpo“ parodų rūmuose masinės vakcinacijos metu per dieną planuojama paskiepyti apie 15 tūkstančių žmonių.

Tiesa, iš penkiasdešimties skiepų kabinetų, dabar veikia tik dešimtadalis, mat nėra pakankamai vakcinų. O „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepiję gyventojai sako norintys greičiau grįžti į normalų gyvenimą: 

„Aš šiaip esu prasirgusi spalio mėnesį, bet noriu bilieto į laisvę, noriu keliauti.“ „Man tai, kaip sakoma, bet kai grįžau paskiepijusi mamą, tai aš jaučiausi kaip laimėjusi milijoną.“ „Ta grupė 60 atsirado ir nėra ko laukti, gerai bus ir šita – „AstraZeneca“.

Vakcina vienintelis būdas grįžti į normalų gyvenimą, tai neturėjau abejonių. Ramiau paties galvoje bus – pasiskiepijau ir, jei susirgsiu, bus žymiai lengvesnė forma.

Jau nuo ryto žmones vakcinuojanti bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta sako – ilsėtis nėra kada.

„Per valandą maždaug 15-20 žmonių. O žmonės labai geranoriški, labai laimingi ir patenkinti“, – sako bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta Stašienė.

Skiepų netekusios savivaldybės pyksta

Tarsi perkūnas iš giedro dangaus – taip žinią apie perskirstomas vakcinas pavadino Klaipėdos miesto savivaldybė. Mat ministerija iš Klaipėdos iš anksto nepranešusi atėmė daugiau nei pusę jiems numatytų „Pfizer“ skiepų – 2376 dozes.

Savanoriai jau skambina gyventojams ir informuoja, kad skiepai atidėti nenumatytam terminui. „Tikrai šita žinia įnešė labai daug chaoso, bus pykčių ir iš žmonių, kuriems paskirtas vakcinavimo laikas, deja, turėsime viską atšaukti. Ir perorganizuoti labai skubiai viską iš naujo“, – kalbėjo sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Meras kalba apie dvi Lietuvas

Organizatorių nuotr.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. / delfi.lt nuotr.

Nesmagu. Akibrokštas, kuris ir skaudina, ir piktina ir nuvilia. Nerandu kitų žodžių apibūdinti situaciją dėl vakcinavimo, kuri šiandien sukrėtė Klaipėdą, kaip ir visą likusią Lietuvą...išskyrus Vilnių.

Žinia, kad gelbstint sostinę aukojama likusi Lietuva, neatlaiko jokios kritikos ir tik dar kartą patvirtiną seną naratyvą - yra dvi Lietuvos.

Artėja Motinos diena ir gausybė žmonių būtent iš tos pačios sostinės pasklis po likusią Lietuvą ir ar nebus taip, kad gelbstint sostinę, bandant "pabalinti" situaciją ten, Klaipėda (kaip ir visas regionas) bus tiesiog pristumtos prie "juodosios zonos" ribos?

Kalbėdamas su SAM vadovybe šiandien prašiau įtikinamai paaiškinti ir motyvuoti tokį sprendimą. jei jau jis tikrai neišvengiamas, nes kitu gi atveju peršasi jau nuskambėjusi nuomonė, kad reikia kuo greičiau "įveiklinti" įrengtą LITEXPO masinės vakcinacijos centrą.

Tokie sprendimai visiškai demotyvuoja aktyvius mūsų veiksmus, įrenginėjant tokį pat centrą Klaipėdoje. Ir pabaigai - keistokai atrodo kolegos iš sostinės džiaugsmas, praturtėjus vakcinų gausa, "kad gal būt gerai skiepijame", tuo pat metu nebekalbant apie pakankamai dramatišką ir sudėtingą situaciją Vilniaus ligoninėse.

P.S. Atsiprašau visų medikų, savanorių, aptarnaujančio personalo žmonių, kurie stengėsi ir dirbo, kviesdami žmones vakcinavimui, o šio "džiaugsmo" lygiai taip pat informuojant žmones, kad "įvyko nesusipratimas". Tiesiog svetima gėda... 

Papildomai nusiuntė Vilniui

O kol savivaldybės niršta, sveikatos apsaugos ministerija situaciją glaisto. Ministerija perskirstė anksčiau savivaldybėms numatytas vakcinas ir 19 tūkstančių skiepų dozių papildomai nusiuntė Vilniaus miestui.

Pasak ministerijos, sostinėje epidemiologinė situacija blogiausia visoje šalyje, lovų užimtumas artėja prie kritinės ribos ir situacija darosi panaši į sausio mėnesį.

„Daugiausiai susirgimų, daugiausiai hospitalizacijų Vilniaus regione, didžiausias lovų užimtumas. Siekiant mažinti užsikrėtimo riziką, priimtas sprendimas iš apskričių perskirstyti vakciną ir ją nukreipti į Vilniaus miesto savivaldybę“, – sako vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

 

O mano nuomone tokia Klaipeda gali gyventi ir be to Vilniaus juru uostas Klaipedoje, keltai Klaipedoje, tranzitas sausuma per Kauna, skrydzius galima rinktis per mielesni ir patigesni Rygos oro uosta bei Palanga tai kyla klausimas kam tas Vilnius reikalingas zemaiciams, plius oras geresnis cia, lai jie ten serga dauginasi tais virusais o mums tik palinkeciau maziau ziureti i ana puse ir laikytis atokiau aplenkiant Vilniu.
Ignas, 2021-05-01 21:05
gerbiamas meras galetu tiesiai sviesiai pasisakyti pries parkavimo mokescio didinima ir parkavimo zonu prapletima
g, 2021-04-29 10:21
Reikia imtis priemoniu ir atitinkamai stabdyti pinigu ekspancija i Vilniu, ir isigyti uz juos tiesiai, o tai pinigiai Vilniui, vakcinos Vilniui... viskas Vilniui, kiek galima melzti ta Klaipeda.. ne veltui Mazoji Lietuva nenorejo prisijungt prie Lietuvos.... ar bus Klaipedoje tvarka????
Klaipėdietis, 2021-04-29 08:22
Sidebar placeholder