Iškilmingai paskelbta 62-osios Jūros šventės pradžia

Po metų pertraukos didžioji Jūros šventės eisena užliejo Klaipėdos gatves skleisdama šventinę nuotaiką ir nešdama į Klaipėdos miestą gražiausia tradiciją. Po iškilmingos eisenos penktadienio vakarą 62-ąjį kartą įvyko Jūros šventės atidarymo ceremonija.

Miesto šeimininkas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad miesto gatvėmis nusidriekusi eisena buvo ypatinga: „Pats asmeniškai pajutau tą tikrą džiaugsmą, tarsi sugrįžo senas bičiulis, draugas, kažkas labai artimas ir brangus. Aš labai tikiu, kad būtent Jūros šventė ir yra visiems mums klaipėdiečiams, ir visai Lietuvai tas artimas bičiulis, draugas. Šventė, kurią mes kuriame drauge.“

Klaipėdos meras ragino visus susirinkusius džiaugtis ir švęsti Jūros šventę atsakingai. Laikytis saugumo priemonių, saugoti ne tik save, bet ir kitus.

„Švęskime taip, kad po šventės prisimintume gerą šventinį jausmą, gerą šventinę nuotaiką. Tegul šventė tampa geru atskaitos tašku. Saugokit vieni kitus, savo artimus, draugus, pažįstamus, nepažįstamus ir save“, - prašė miesto šeimininkas.

Sveikinimo žodį tarė ne tik Klaipėdos meras, bet ir didžiosios Jūros šventės eisenos globėjas bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įmonės vadovas Algis Latakas.

„Jūros šventė tarsi aikštinga panelė, kuri pernai nesulaukė pakankamai dėmesio, šiek tiek supyko, bet šiemet grįžo pasipuošusi, pakedenusi plaukus ir su trenksmu. Ji grįžo kviesdama į mūsų miesto uostą suplaukti laivus, išlipti iš jų jūrininkus, į miestą išeiti klaipėdiečiams ir visiems Klaipėdos svečiams bei pasiklausyti pasiilgtų Klaipėdos miesto istorijų. Kaip vanduo niekada nebūna prie kranto tas pats, taip ir Jūros šventė ji visada kitokia, ji savita, ji nepakartojama. Todėl, mielieji, visi mes būkime šios šventės dalimi, padarykime ją linksmą, padarykime ją trankią, padarykime ją pilną šurmulio“, - į susirinkusiuosius Kruizinių laivų terminale kreipėsi A. Latakas.

Jūros šventės atidarymo metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija teikė apdovanojimus įmonėms, prisidėjusioms prie Jūros šventės eisenos organizavimo.

„Eisena buvo tikrai įspūdinga. Paplokime šitiems žmonėms, kurie įdėjo triūso, noro papuošti mūsų miestą“, - eisenos dalyviams dėkojo Uosto direkcijos vadovas.

Pirmoji nominacija buvo skirta Lietuvos geležinkeliams už entuziazmą skleisti gerą nuotaiką. Už ryškų debiutą buvo apdovanota Valstybinės mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyrius. Už trankius akordus buvo įvertinti „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ atstovai. Už ištikimybę šokiui apdovanota šokių studija „TenDance“.

Nominacija už šventinį eisenos vaizdą buvo skirta „Limarko“. Už tradicijos globą padėkota Lietuvos jūrų muziejui. Paskutine nominacija už ryškią spalvą Jūros šventės paletėje buvo apdovanota „Klaipėdos Smeltė“.

„Linkiu visiems geros, gražios, jaukios ir šiltos šventės. Džiaugiuosi matydamas tokį gausų, šventiškai nusiteikusi būrį žmonių. Šventiškai ir atsakingai“, - klaipėdiečius ir visus miesto svečius sveikino Klaipėdos meras.

Sidebar placeholder