Mažosios Lietuvos dainų šventė

Jono kalnelyje skambės Vakarų Lietuvos dainų šventė

Birželio 7 dieną Klaipėdoje skambės dainos - mieste rengiama tradicinė Vakarų Lietuvos dainų šventė.

Šiemet šventė skambės kitoje erdvėje - istoriniame Klaipėdos Jono kalnelyje, kuris prasmingai sujungia miesto istorinę atmintį, dvasinį paveldą ir gyvąją dainų švenčių tradiciją.

Visus klaipėdiečius ir miesto svečius organizatoriai dainų klausytis kviečia sekmadienį, 17 val.

Jono kalnelyje pasirodys net 177 kolektyvai: chorai, vokaliniai ansambliai, šokių kolektyvai, tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai iš 58 Lietuvos miestų ir miestelių.

„Bus daug dainų, šokių, orkestrų muzikos. Dainų šventės muzikinį vyksmą papildys ir ypatingo iškilmingumo suteiks Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas orkestro kapelmeisterio majoro Egidijaus Ališausko. Jono kalnelis nėra tradicinė dainų švenčių vieta, tačiau ne mažiau svarbi miestui istorinė vieta ir pasirinkta ji ne atsitiktinai. 

Nes Klaipėdos vasaros koncertų estradoje vyksta aktyvūs renovacijos darbai - ruošiamasi 2027 metų Mažosios Lietuvos šimtmečio dainų šventei. Taigi nenutrūksta gyva Klaipėdoje dainų švenčių tradicija“, - sako šventės meno vadovas ir direktorius prof. Algirdas Šumskis.

Anot jo, nors šiemet šventė kuklesnė dėl susiklosčiusių aplinkybių, ji klaipėdiečiams ir miesto svečiams dovanos geras emocijas.

„Tikimės gero oro. O tai, kad šiemet šventės vieta kita ir galėsime priimti mažiau choristų ir žiūrovų - tikrai ne kliūtis gerai nuotaikai. Vasaros estradoje tilpdavo 6-7 kartus daugiau žmonių. Norinčiųjų dalyvauti buvo tikrai daug, tačiau įvertinę aplinkybes šiais metais priėmėme mažiau dalyvių. Reikia pasidžiaugti tuo, kad tradicija tęsiama ir Klaipėda turi kuo didžiuotis. Mus mielai priglaudė ir evangelikų bažnyčia. Smagu, kad šventė vyks istorinėje vietoje“, - kalbėjo A. Šumskis.

Nepaisant to, kad šventė vyks mažesnėje erdvėje, tiesioginę jos transliaciją bus galima stebėti didžiuose ekranuose, kuriuos renginiui parūpino Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Kolektyvai bus apgyvendinti uostamiesčio švietimo įstaigose.

Šiemet nutarta šventinės eisenos neorganizuoti.

„Tai būtų problematiška, nes ir atstumas nuo savivaldybės nedidelis, ir pati vieta nelabai tam pritaikyta - yra lieptelis į Jono kalnelį, gatvelės siauros. O štai kitąmet, kuomet švęsime šimtmečio dainų šventę, jei Vasaros estrada jau bus rekonstruota, turėsime ir eiseną, ir didžiulį šventinį renginį“, - planais pasidalijo A. Šumskis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder