Jubiliejiniame Tarybos posėdyje - kaltinimai dėl patyčių

(4)

Ketvirtadienį vykusiame 50-ajame šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos posėdyje dėmesį traukė naujojoje Taryboje jau nebedirbsiančios politikės, kurios aktyviai naudojosi paskutine galimybe pasisakyti iš valdžios tribūnos praktiškai kiekvienu klausimu ir dar apkaltino kadenciją baigiantį merą Vytautą Grubliauską patyčiomis.

"Noriu mero paprašyti, bent paskutinį posėdį, suvaldyti savo tuos įpročius, atsineštus nežinau iš kokios epochos. Aš pasijutau nejaukiai <...> aš nežinau, iš kur pas jus toks gabumas patyčioms", - po balsavimo dėl naujojo Tarybos reglamento sakė Nina Puteikienė.
Emocijos kilo po to, kai N. Puteikienė naują Tarybos reglamento redakciją pavadino "pačia liberaliausia".

"Aš pati, aštuonerius metus dirbdama reglamento komisijoje, siūliau visą tą laiką tuos pokyčius, kurie dabar įtvirtinti įstatymu", - sakė N. Puteikienė.
Anot jos, naujasis reglamentas Tarybos nariams suteiks daugiau galimybių klausti paties mero, vicemerų ir gauti atsakymus posėdžių metu, ko politikė pasigedo iki šiol.
"Turime džiaugtis ir didžiuotis, kad turime Tarybos narių, kurie mato gerokai toliau už įstatymų leidėjus", - į tai replikavo V. Grubliauskas.

"Na, vis tiek sugrįšiu prie politinės kultūros ir etikos klausimo. Nekomentuokit Tarybos narių nuomonės. Man kartais, kaip moteriai, kaip mamai, kaip žmogui, atrodo nebesuvokiama", - kolegę stojo ginti ir Tarybos narė Alina Velykienė.

Kiek anksčiau politikė savo pasisakyme netiesiogiai metė kaltinimus Klaipėdos savivaldybės administracijai, neva Savivaldybės patalpose yra vartojamas alkoholis.
Ji linkėjo būsimai valdžiai užtikrinti, kad Savivaldybės ketvirtajame aukšte nebesijaustų alkoholio kvapo, savo pastabą taikydama į konkrečius asmenis, nors jų ir neįvardino. 

Klaipėdiečio tribūna
Tarybos posėdžio metu netrūko ir daugiau aštrių pasisakymų. Taip pat posėdžio metu klausimus pristatantiems administracijos darbuotojams kliudė tai, kad neveikė stacionarus Savivaldybės posėdžių salėje esančios tribūnos mikrofonas.
Pranešėjams teko rankoje laikyti atsarginį mikrofoną. Ne visiems tai buvo patogu.

Visgi pats jubiliejinis Tarybos posėdis prasidėjo gražiais akcentais. Judėjimo "Klaipėdieti! Atgaivink savo miesto parką" iniciatorė Jolanta Norkienė pasidžiaugė, kad atgimė dviejų šimtmečių istoriją skaičiuojantis Klaipėdos skulptūrų parkas. Už tai ji dėkojo tiek buvusiam Klaipėdos merui Rimantui Taraškevičiui, tiek kadenciją baigiančiam V. Grubliauskui, tiek išrinktajam merui Arvydui Vaitkui. Ta proga jiems įteikė knygas apie parko istoriją.
Vėliau, pirmosios posėdžio pertraukos metu, šios kadencijos Tarybos nariai susibūrė bendrai nuotraukai.

Istorinė nuotrauka
Paskutinėje bendroje nuotraukoje užfiksuoti 29 iš 31 kadenciją baigiančių Tarybos narių. Jubiliejiniame posėdyje dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo Antanas Kontautas ir Vytis Radvila.
Taip pat prieš prasidedant posėdžiui N. Puteikienė siūlė, kad mero ataskaita būtų pristatoma posėdžio pradžioje, kaip būdavo įprastai.
Tačiau V. Grubliauskas sakė, jog mero ataskaita sąmoningai pateikta tarp paskutinių posėdžio klausimų, nes logiška, kad pirmiausia reikia nuveikti visus darbus, o po to jau pateikti ataskaitą.
V. Grubliauskas Klaipėdos mero pareigas ėjo 3 kadencijas.

Šiame Tarybos posėdyje taip pat patvirtinta daugiau pakeitimų, kurie būtini dėl pasikeitusio Savivaldos įstatymo.
Nuspręsta panaikinti administracijos direktoriaus pavaduotojų etatus. Beje, dėl būsimos Savivaldybės administracijos bei mero komandos sudėties ir struktūros vyko diskusijos. Buvo nesutariama, kiek Savivaldybėje turi būti etatų - 465,5 ar 467,7.

Tačiau visus ramino A. Velykienė, kuri sakė, kad išrinktoji nauja Taryba jau vėliau galės pati nuspręsti ir pakoreguoti Savivaldybės struktūrą.
"Nueinanti kadencija... mes remiamės istorija, mes nesiremiame ateitimi. Svarbiausia, kad būtų veiksmas, svarbiausia, kad būtų eiga", - sakė A. Velykienė.
Būsimai valdžiai ji linkėjo, kad Savivaldybės administracijos darbuotojai pirmadieniais ir penktadieniais dirbtų ne nuotoliniu būdu, o pačiame Savivaldybės pastatė, kaip "visa Lietuva".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder