Jūrininkų ligoninėje prasideda rekonstrukcijos darbai

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje prasideda Ligonių – skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcija. Ilgai lauktas projektas, iš esmės pagerins sąlygas tiek pacientams, tiek medikams. Planuojama, kad rekonstrukcija bus baigta greičiau nei po dviejų metų.

Nuo spalio 28 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvusiame Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje įsikurs statybininkai. Skubi pagalba laikinai bus teikiama kitose ligoninės patalpose – buvusiame Jūros medicinos poskyryje, į kurį, apvažiavus ligoninę, galima patekti nuo miško pusės. „Galbūt privažiuoti iki durų nebebus taip patogu, kaip buvo, tačiau šie nesklandumai laikini, kol vyks priestato statyba. Rekonstrukcijos metu mažiau komforto bus ir medikams, ir pacientams. Atsiprašome dėl galimų nepatogumų ir dėkojame už supratimą bei kantrybę.

Visi laikini nepatogumai vieną dieną baigsis. Tada galėsime džiaugtis moderniu ir šiuolaikišku Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriumi. Visa tai daroma dėl pacientų gerovės“– sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, steigėjui – Sveikatos apsaugos ministerijai – pritarus, prieš keletą metų pradėjo projektuoti vieno aukšto priestatą, kuriame iki 1000 kv. m. išsiplės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyrius. Rekonstruoti ir išplėsti šį skyrių buvo būtina siekiant dar kokybiškiau ir greičiau teikti medicinos paslaugas pacientams.

Prieš beveik 40 metų projektuotos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus patalpos nebeatitinka šios dienos poreikių. Per dešimtmečius pasikeitė ligoninės profiliai, pacientų srautai, techninės galimybės.

Skyriaus patalpos yra ankštos, trūksta apžiūrų kabinetų, reikia erdvesnių koridorių, šiuolaikiškų laukimo erdvių pacientams ir jų artimiesiems. Susiduriama su ligonių transportavimo problemomis priimant juos  iš Greitosios medicinos pagalbos personalo ir perskirstant pagal pagalbos pobūdį.

Pagal sutartį su rangovu, rekonstrukcijos darbai turėtų trukti iki 2023 metų vasaros.

Sidebar placeholder