KRATC

Klaipėdoje atnaujinta pusė atliekų konteinerių

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) baigė penkerius metus vykdyto projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“ I etapo darbus, kurių didžioji dalis buvo skirta požeminėms ir pusiau požeminėms konteinerių aikštelėms įrengti.

Projekte dalyvavo keturios pajūrio savivaldybės: Klaipėdos miesto, Neringos, Skuodo bei Kretingos rajonų.

Mažosiose savivaldybėse suplanuoti darbai buvo užbaigti dar 2021 m., o didžiausios apimties projekto dalis Klaipėdos mieste finišavo 2022 m. rugpjūtį.

Tvarkingesnis miestas

Uostamiestyje jau galima naudotis naujomis 12 požeminių ir 262 pusiau požeminėmis konteinerių aikštelėmis. Dar 4 aikštelės dėl šalia jų vykstančių pastatų renovacijos ar teritorijų tvarkymo darbų laikinai nenaudojamos.

Projekto metu dešimtmečius naudoti stumdomi konteineriai pakeisti stacionariomis konteinerių aikštelėmis su 4-6 konteineriais, skirtais komunalinėms atliekoms ir stiklo, popieriaus, plastiko pakuotėms bei jų atliekoms surinkti.

Įgyvendinus šį projektą mieste jau atnaujinta apie pusė komunalinių atliekų surinkimo aikštelių. Naujosios aikštelės daug tvarkingesnės ir patogesnės už senuosius konteinerius.

Klaipėdos individualių namų gyventojams nemokamai išdalinta 500 kompostinių žaliųjų atliekų rūšiavimui ir 2 000 žaliųjų atliekų surinkimui skirtų konteinerių.

„Konteinerių atnaujinimas - niekada nesustojantis procesas. Prieš dvidešimt metų daugelio klaipėdiečių kiemuose, ypač individualių namų valdose, išvis nebuvo jokių konteinerių“, - sakė Roma Budrienė, KRATC direktorė.

Anot jos, prieš penkiolika metų mieste atsirado pirmieji rūšiavimo „varpeliai“. Kiek vėliau individualūs namai gavo kompostines ir pakuočių bei jų atliekų rūšiavimo konteinerius, žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius, o šiuo projektu į naują estetikos bei patogumo lygį kilstelėjome daugiabučių ir viešųjų miesto erdvių atliekų surinkimo ir rūšiavimo infrastruktūrą. Visiems bus patogiau rūšiuoti, kiemuose tapo erdviau ir gražiau.

KRATC vadovė ragina tinkamai naudotis naujaisiais konteineriais: nepalikti atliekų ar daiktų šalia jų.

ES finansavimas

Šiam projektui finansuoti beveik 83 procentus lėšų skyrė Europos Sąjungos Sanglaudos fondas, likusi suma finansuota savivaldybių biudžeto bei KRATC lėšomis.

Buvo planuojama, jog požeminių ir pusiau požeminių konteinerių įsigijimas ir aikštelių įrengimas keturioms Klaipėdos regiono savivaldybėms kainuos per 7 mln. eurų.

Tačiau vykdant viešuosius pirkimus konteineriams ir jų įrengimo darbams pavyko sutaupyti. Tad iš sutaupytų ir papildomai savivaldybių skiriamų lėšų Klaipėdos mieste bei Kretingoje konteinerių atnaujinimo darbai bus tęsiami.

„Ne visur, kur planavome ir norėjome, pavyko įkomponuoti požeminius konteinerius. Todėl senamiestyje, centrinėje miesto dalyje planuojame pastatyti antžeminius, estetiškus konteinerių kompleksus. Šiuo metu iš keleto variantų renkame būsimų konteinerių modelius, atliekame paruošiamąsias procedūras“, - pasakojo Gintaras Neniškis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Antrąjį Klaipėdos komunalinių atliekų surinkimo konteinerių parko atnaujinimo etapą - projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“ tęsinį taip pat vykdys KRATC.

Klaipėdoje, senamiestyje ir kitose vietose, kur negalima įrengti požeminių atliekų surinkimo aikštelių, planuojama įrengti dar 40 antžeminių konteinerių aikštelių. Projektą numatoma užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

Ateityje planuojama atnaujinti buitinių atliekų surinkimo konteinerius prie miesto švietimo įstaigų.

2024 metais yra numatyta mieste pradėti rūšiuoti ir maisto atliekas. Tam jau yra pritaikyti naujai įrengti pusiau požeminiai konteineriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder