Klaipėdoje paminėta Nacionalinė Rumunijos diena

Trečiadienio vakarą Klaipėdoje paminėta Rumunijos Nacionalinė diena ir Rumunijos  garbės konsulato Lietuvoje septintųjų metinių sukaktis.

Paminėti  šias dvi sukaktis  Rumunijos garbės konsulė, verslininkė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Laura Aldonė  sukvietė  garbingus svečius. 

Šventiniame priėmime, kuris vyko Klaipėdos restorane Pilies uostas dalyvavo Rumunijos ambasadorius  Cosmin George Dinesco, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdoje reziduojantys garbės konsulai, verslininkai, bankų vadovai ir kiti garbingi svečiai.

Priėmimo metu garbingi svečiai vaišinosi rumuniškos virtuvės patiekalais, rumunišku vynu.  Restorano virtuvės šefė Eglė Selenienė, kuri neseniai lankėsi Rumunijoje, pristatė svečiams Rumunijos ir Lietuvos virtuvės skirtumus, pasakojo apie šios šalies virtuvės subtilybes. 

Rumunijos garbės konsulė L. Aldonė  aktyviai dirba skatindama Rumunijos ir Lietuvos bendradarbiavimą ne tik ekonominiais klausimais, bet ir kultūriniais bei turizmo.

Jos dėka Lietuvos verslininkai užmezga naudingus kontaktus su Rumunijos verslininkais, dalyvauja įvairiuose susitikimuose, bendruose verslo forumuose. 

Kiekvienais metais L. Aldonė  inicijuoja ir organizuoja įvairius dvišalius susitikimus, kurie pastaruoju metu dėl pandemijos,  persikėlė į virtualią erdvę.

Tačiau Rumunijos garbės konsulės Lietuvoje  tikisi, kad netrukus vėl gyvenimas stos į senas vėžias ir vėl bus galima organizuoti įvairius susitikimus gyvai. 

Pasak L. Aldonės, šiuo metu lietuviai Rumunijoje aktyviai ieško bendradarbiavimo galimybių energetikos klausimais. Rumunijoje gyvena beveik 20 mln. gyventojų, todėl įvairiose srityse matau didžiules galimybes Lietuvos verslo plėtrai šioje šalyje.

Žinau, tiesiant bendradarbiavimo tiltus tarp Lietuvos ir Rumunijos, dar laukia daug rimtų iššūkių ir darbo, tačiau džiaugiuosi, kad jau padaryta gera pradžia“,  –  sakė Rumunijos garbės konsulė Lietuvoje.  

L. Aldonės iniciatyva per septynerius  metus  suorganizuoti 3 stiprūs bendri Lietuvos ir Rumunijos verslo forumai Rumunijoje, Lietuvos atstovų pažintiniai-kultūriniai vizitai į Rumuniją, taip pat  pritrauktos investicijos į Lietuvą,  Lietuvos įmonės investuoja Rumunijoje.

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder