Klaipėdoje - Pasaulinė turizmo diena

„Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“ su tokiu šūkiu JT pasaulio turizmo organizacija pakvietė sutikti Pasaulinę turizmo dieną, kuri kasmet yra minima rugsėjo 27 d.

Nors pandemija turizmo rinkai turėjo ir tebeturi itin reikšmingos įtakos, galime kartu pasidžiaugti, kad Klaipėda net ir tokiu nelengvu metu išlieka įdomi turistams. Miestas ir toliau siekia, kad čia būtų gražu, jauku ir įdomu, kad Klaipėda būtų ta vieta, kurią aplankius visada norėtųsi sugrįžti. Viena iš naujausių iniciatyvų – kaip lankytiną objektą atverti švyturį. Ar tai reikalinga – klausiame ir miestiečių nuomonės, pasisakyti galima šiuo metu vykdomoje apklausoje, prieigą rasite Savivaldybės interneto svetainėje. Visi esame miesto šeimininkai ir nuo mūsų visų priklauso, koks miestas yra, koks jis bus ateityje ir kokį įspūdį namo išsiveš svečiai“, - sako meras Vytautas Grubliauskas. 

„2020-2021 metai neišvengiamai buvo didelių pokyčių metai visam turizmo sektoriui. Keitėsi žmonių keliavimo ypatumai, galimybės, darbo specifika, rinkos. Tačiau žmonės keliavo. Keliavo šalies viduje ir vis drąsiau išvykdavo svetur. Sulaukėme ir miesto svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre iki rugsėjo pradžios lankėsi svečiai iš daugiau nei 40 pasaulio valstybių – daugiausia iš Vokietijos (37 proc.), Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos ir kt.  Neprarasdami optimizmo laukėme kruizinių laivų – du iš planuotų daugiau nei 50-ties vasaros pabaigoje aplankė Klaipėdos uostą. Tikimės, jog ateinančiais metais kruiziniai laivai džiugins savo vizitais. Jau dabar sąraše turime  52 laivus, kurie sezoną turėtų pradėti jau balandžio mėnesį“ sakė Romena Savickienė, VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė.

Vasara buvo palanki ir Klaipėdos miesto apgyvendinimo sektoriaus atstovams – užimtumas vasaros mėnesiais buvo didesnis nei 80 proc. Remiantis statistikos departamento informacija Klaipėdos miesto apgyvendinimo įstaigose per pirmus du metų ketvirčius (sausis-birželis) svečiai praleido 90486 naktis , t.y. beveik 9 procentais daugiau nei per 2020 metų I-II ketv. Daugiau nei 80 proc. nakvojančių – Lietuvos piliečiai. Lietuviai apgyvendinimo įstaigose I ir II ketv. vidutiniškai praleido po 2 nakvynes, o užsieniečiai po 4.

Klaipėda vis labiau populiarėja tarp ieškančių vietos darbostogoms. Pasak „Klaipėda ID“ atstovės Kristinos Postornak „sezono metu Klaipėdos mieste dirbo ir ilsėjosi daugiau nei 400 žmonių. Didžiausią dalį sudarė lietuviai, tačiau jau dabar planuojama, kad ateinančiais metais turėtume sulaukti svečių ir iš užsienio“.

Kaip ir kasmet, VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros centras, pasaulinės Turizmo dienos proga miestiečius bei svečius džiugins nemokamomis ekskursijomis. „Planuodami šventės programą, norėjome visiems priminti bei parodyti, kad Klaipėda gali būti labai įvairiapusiška ir įdomi. Todėl pasiūlysime susipažinti ir su Klaipėdos industriniais objektais, kurie ne visi yra pritaikyti turizmo reikmėms, bet tikrai labai įdomūs savo paskirtimi ir istorija. Norime papasakoti ir parodyti, kad ne tik užsienyje ar sostinėje filmuojami filmai, kad vakarais Klaipėdos miestas įgauna ypatingo žavesio. 2021 metais Klaipėdos uostas bei Lietuvos laivynas minėjo savo jubiliejinius metus, todėl programoje atsirado ir su jūra bei laivais susijusios ekskursijos – turėsime galimybę apsilankyti Vakarų laivų gamykloje bei Baltijos laivų statykloje esančiame muziejuje. Rugpjūčio 1 d. Klaipėdos piliavietėje buvo atidaryta nauja, tikrai labai įdomi, atraktyvi ekspozicija, kurią, Turizmo dienos proga, mūsų partnerių Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus dėka, galės nemokamai aplankyti iš anksto užsiregistravę miestiečiai ir miesto svečiai, atskiras pristatymas organizuojamas ir turizmo sektoriaus atstovams. Rugsėjo 20 d., atvėrėme registracijas į turizmo centro organizuojamas nemokamas ekskursijas, kuriose dalyvauti galės daugiau nei 500 žmonių. Registruotis-https://klaipedatravel.lt/product-category/ekskursijos/ . Esame tikri, jog ir rudenėjančioje Klaipėdoje tikrai yra ką veikti-lankytojų laukia muziejai, galerijos, įvairūs renginiai,  o mėgstantiems laiką leisti gryname ore parengta 15 skirtingų maršrutų po Klaipėdą, vaikščiodami nepamirškite prakalbinti ir skulptūrų. Ir saulėlydžiai rudenį patys gražiausi“ sakė Romena Savickienė

Turizmo dienos renginių programa Klaipėdoje :

Rugsėjo 24 d. 

13:00 – 14:30 Ekskursija “Vakarų laivų gamykloje”.

Tik su galimybių pasais ir asmens dokumentais.

Rekomenduojame avėti patogią avalynę, nes ekskursija vyks gamybinėje teritorijoje.

Susitikimo vieta – prie pėsčiųjų patikros posto, Minijos g. 180.

15:00 – 16:00 Ekskursija Baltijos laivų statyklos muziejuje.

Tik su galimybių pasais.

Susitikimo vieta – prie įėjimo į jūrinio verslo centrą (Pilies g. 8).

17:00 – 19:00 Kultūrinė – edukacinė ekskursija pagal Time Travel metodą “Migrantas”.

Tik su galimybių pasais.

Susitikimo vieta – prie BRIAI pastato (pastatas su laikrodžiu), KU miestelis, H. Manto g. 84.

Ekskursija skirta asmenims nuo 16 metų

Rugsėjo 25 d.

10:00 – 11:00 ir 11:00 – 12:00 Ekskursija po Klaipėdos senamiestį (lietuvių kalba).

Susitikimo vieta – Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Turgaus g. 7.

11:00 – 12:00 Ekskursija po naujai duris atvėrusią Pilies muziejaus archeologijos ekspoziciją “Kurtina”.

Tik su galimybių pasais. Susitikimo vieta – Priešpilio g. 2, Klaipėda.

12:00 – 13:00 Ekskursija vaikams “Nuo vaiduoklio iki kaminkrėčio”.

Susitikimo vieta – prie pasukamo tiltelio, šalia pastato Žvejų g. 22.

12:00 – 13:00 Ekskursija po naujai duris atvėrusią Pilies muziejaus archeologijos ekspoziciją “Kurtina”.

Susitikimo vieta – Priešpilio g. 2, Klaipėda. Tik su galimybių pasais.

14:00 – 15:00 Ekskursija po Klaipėdos senamiestį (anglų kalba).

Susitikimo vieta – Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Turgaus g. 7.

20:00 – 22:00 Ekskursija “Naktinė Klaipėda: pasimatymas su miesto dvasiomis”.

Susitikimo vieta – prie pasukamo tiltelio, šalia pastato Žvejų g. 22. Tik su galimybių pasais.

Rugsėjo 27 d.

12:00 – 13:00 Ekskursija “Klaipėdos koncertų salės užkulisiai”.

Susitikimo vieta – prie įėjimo į Klaipėdos koncertų salę, Šaulių g. 36

Tik su galimybių pasais.

14:30 – 16:00 Ekskursija “Vakarų laivų gamykloje”.

Tik su galimybių pasais ir asmens dokumentais. Rekomenduojame avėti patogią avalynę, nes ekskursija vyks gamybinėje teritorijoje.

Susitikimo vieta – prie pėsčiųjų patikros posto, Minijos g. 180.

17:15 – 19:00 “Industrinė Klaipėda – nuo energijos iki dujų”.

Aplankysite renovuojamą dujų fabriką bei “Klaipėdos energijos” slėptuvę po kaminu.

Susitikimo vieta – AB “Klaipėdos energija”, Danės g. 8.

Tik su galimybių pasais.

18:30 – 20:00  Ekskursija-pasivaikščiojimas “Klaipėda KINE”.

Ekskursiją veda Tomas Jašinskas, Klaipėdos kino biuras.

Susitikimo vieta – prie skulptūros “Neringa”, šalia pastato Kūlių vartų g. 7.

Tik su galimybių pasais.

Vietų skaičius ribotas – būtina išankstinė registracija.

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder