Klaipėdoje planuojama pastatyti šešias naujas taršos matavimo stotis

Klaipėdoje planuojama pastatyti šešias naujas taršos matavimo stotis

(1)

Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja įrengti naujas stacionarias taršos matavimo stoteles 6 vietose. Jas numatyta įrengti per šiuos ir ateinančius metus, rašoma Savivaldybės pranešime.

„Oro kokybės klausimai Klaipėdoje ypač aktualūs. Turime nemažai pramonės objektų, intensyvaus eismo kelių, todėl norėdami, kad klaipėdiečiai gyventų sveikatai palankioje aplinkoje, turime įdėti ir nemažai pastangų.

Pradedant nuo pačių paprasčiausių – intensyvesnio gatvių valymo mažinant taršą kietosiomis dalelėmis iki aktyvaus dialogo su pramonės objektais siekiant rasti sprendimus, kad būtų užtikrintas aplinkosauginių reikalavimų laikymasis. Siekiant gerinti situaciją, būtini ir tikslūs duomenys, todėl taršos matavimo stotelių tinklas turi būti plečiamas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėodos savivaldybės planuojamos oro kokybės stebėjimo stotelės bus su integruota nuotoline duomenų perdavimo, saugojimo ir pateikimo įranga. Stotelėse, priklausomai nuo vietos, būtų pasirinktinai matuojama kietųjų dalelių, lakiųjų organinių junginių, sieros vandenilio, amoniako koncentracija.

Uostamiestyje naujai įrengtų stotelių matavimų kietųjų dalelių duomenys bus tinkami naudoti ir valstybinio aplinkos monitoringo tikslams.

Stoteles įrengti tikimasi pasinaudojant galimybėmis gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Savivaldybės taryba ketvirtadienį posėdyje pritarė, kad toks projektas būtų įgyvendintas, o savivaldybė prie jo prisidėtų skirdama ne mažiau kaip 15 proc. reikalingų lėšų iš savivaldybės biudžeto. Sulaukus tarybos pritarimo, bus teikiama paraiška ES finansavimui gauti.

Numatoma bendra preliminari projekto vertė – 367,7 tūkst. eurų. Tikimasi, kad 312,5 tūkst. eurų bus skirta iš ES lėšų, likusi dalis – savivaldybės biudžeto lėšos. Preliminariai skaičiuojama, kad įrengus stoteles, jų priežiūrai ir aptarnavimui kasmet reikės skirti po 20 tūkst. eurų. Stoteles numatoma įrengti per šiuos ir ateinančius metus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder