Klaipėdos apskrities mokykloms pristatyta Eco-schools programa

(1)

Projekto interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ vykdytojai siekdami pristatyti Eco-schools (Gamtosauginių mokyklų) programą lankosi šalies švietimo įstaigose. Klaipėdos apskrityje aplankytos net 8 skirtingos mokyklos, kur 6–8 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje ir sprendė klimato kaitos, aplinkos taršos problemas kartu su projekto simboliu tapusia didžiąja miegapele.

Nuo mažumės atsakingo požiūro į gamtą ugdymas

Projektu „Kodėl nemiega miegapelė?“ siekiama žaidybiniu būdu aplinkosaugos idėjomis sudominti mokinius. Interaktyvios pamokos metu vaikams užduodamas klausimas: „Kodėl toks mielas gyvūnėlis kaip didžioji miegapelė, negali užmigti? Galbūt jai nerimą kelia klimato kaitos klausimai?“.

Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktorė Inga Bagdonienė teigia, jog mokykla įsitraukia į gamtos tausojimo iniciatyvas, pamokų metu daug kalbama apie klimato kaitą, gamtos išteklius. Mokykla dalyvauja Kokybės krepšelio, Eco mokyklų tinklo vykdymose programose, todėl šios temos yra gvildenamos pamokų ir klasių valandėlių metu.

„Per klasių valandėles ir pamokas su mokiniais kalbame apie šiukšlių rūšiavimą, tvarumą, antrinių žaliavų panaudojimą. Vaikystė – imliausias stebėjimams, tyrinėjimams, atradimams amžiaus tarpsnis. Žmogus turi turėti žinių apie aplinką, kurioje gyvena, kad su ja išliktų harmonijoje“, – teigė I. Bagdonienė, patvirtindama atsakingo požiūro į gamtą ugdymo svarbą nuo pat pirmųjų žingsnių.

Klaipėdos apskrityje interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ surengta Klaipėdos Sendvario, Gedminų, „Vyturio“, Vitės progimnazijose, Kretingos r. Salantų gimnazijoje, Kretingos r. Vydmantų gimnazijoje, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje, Gargždų Kranto pagrindinėje mokykloje.

Interaktyvios pamokos – itin patrauklios vaikams

Pagrindinis interaktyvios pamokos „Kodėl nemiega miegapelė?“ tikslas – mokykloms pristatyti „Eco schools“ programą. Tai tarptautinė iniciatyva, skatinanti jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosaugoje, spręsti ekologines problemas.

Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktorė dalinosi pastebėjimais, kad interaktyvios pamokos itin naudingos, nes mokiniai gali labiau praplėsti temas naudojant IT priemones, taip skatinamas jų smalsumas, aktyvumas pamokose.

„Šiuolaikinės technologijos pamokose padeda geriau įsisavinti daugiasluoksnes temas, pvz., aplinkosauga – itin plati, sudėtinga ir įvairiapusiška sritis, tačiau šiuolaikinių programėlių ir žaidimų forma gamtos saugojimą galima paversti smagiu ir prasmingu užsiėmimu“,– teigė I. Bagdonienė.

Eco-Schools programa mokyklos bendruomenei pristatoma renginių metu

„Eco-Schools“ programos tikslas – skatinti rūpintis gamta nuo pat mažumės, atsakingus aplinkai veiksmus paverčiant savo kasdienybe. Programos metu mokiniai susiduria su aplinkosauginio valdymo pasiekimais, kai mokyklos bendruomenei suteikiama „Žalioji vėliava“.

„Eco schools“ tinklui priklauso 59 000 mokyklų, daugiau nei iš 70 pasaulio šalių. Visoje Lietuvoje gamtosauginėmis mokyklomis jau tapo beveik 100 švietimo įstaigų (darželių, mokyklų, progimnazijų, gimnazijų).

„Eco schools“ dviguba nauda – kūrybiškų aplinkosaugos projektų idėjos ir metodinė medžiaga mokykloms

Programos tikslas – padėti ugdyti mokinių savarankiškumą, lyderystės įgūdžius, puoselėti komandinį darbą ir kūrybiškumą, kviečiant mokinius kurti aplinkosaugos projektus. Programos veiklos akcentuoja, kad rūpinimasis aplinka yra mūsų pačių rankose, todėl turime veikti čia ir dabar.

„Eco Schools“ programos tinklalapyje galima rasti metodinės medžiagos, papildančios biologijos, geografijos ar chemijos pamokas. Tai pagalba mokytojui, ieškančiam, kuo sudominti mokinius, kaip ugdyti mokinių sąmoningumą ir kūrybiškumą, kuriant aplinkai draugiškus projektus. Programa siekiama mokyklose plėtoti bendruomeniškumą į prasmingą veiklą įtraukiant mokinius, mokytojus, tėvus, taip pat miesto ar miestelio bendruomenę.

Interaktyvią pamoką inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder