Politikai neskuba teisti alkoholio pardavėjų

Reaguojant į gyventojų skundus ir policijos rekomendacijas Savivaldybė siūlo laikinai atimti prekybos alkoholiu licencijas iš dviejų Klaipėdos barų, tačiau miesto politikai neskuba tam pritarti. Vieno iš barų savininkas mano, kad verslui bandoma permesti atsakomybę už kai kurias įsisenėjusias visuomenės problemas.

Pagal parengtą Tarybos sprendimų projektą, nuo 2025-ųjų metams siūloma uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais baro patalpose Vingio gatvėje 16 ir bare "Akademikai", esančiame rekonstruotoje "Vaidilos" aikštėje.

Anot projektą rengusio Savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus vedėjo Deivido Petrolevičiaus, tokių priemonių norima imtis iš gyventojų bei policijos sulaukus pranešimų dėl triukšmo, galimai pardavinėjamo alkoholio išsinešimui, prastos kriminogeninės situacijos barų prieigose - į jas dėl galimų nusižengimų dešimtis kartų kviesta policija, yra pradėta tyrimų dėl galimų nusikaltimų.

"Šis projektas gimė atsižvelgiant į gyventojų skundus, bendruomenės atstovų kreipimąsi, policijos pateiktą medžiagą apie pažeidimus", - trečiadienį įvykusiame Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje sakė klausimą pristatęs D. Petrolevičius.

Anot jo, šioje vietoje metams apribojus prekybą alkoholiniais gėrimais būtų stebima, ar situacija keičiasi, ir tuomet ją vertintų iš naujo: "Metai būtų pakankamas laikas, per jį būtų galima įvertinti, kaip keičiasi kriminogeninė situacija."

Tačiau komitetas nutarė plačiau nagrinėti situaciją ir savo sprendimą atidėti vėlesniam laikui - klausimas bus svarstomas po savaitės.

Bijo, kad reiks uždaryti viską

Vien prie "Akademikų", Savivaldybės duomenimis, per pusmetį registruota 40 policijos iškvietimų.

Komiteto narys Vidmantas Dambrauskas siūlė neskubėti atimti licencijų vadovaujantis tik pateikta pranešimų ir skundų statistika. 

"Mane nelabai įtikina tie skaičiai (...) Kalbame apie licencijos sustabdymą barui, nors tuo pačiu adresu, kur gauta 40 iškvietimų, veikia dar du taškai ", - posėdyje sakė politinio komiteto "Ištikimi Klaipėdai" atstovas.

Jis tikino, kad antradienį, apie 23 valandą, važiavęs pasižiūrėti, kaip atrodo situacija prie "Akademikų", ir įsitikinęs, kad ši pasilinksminimo įstaiga skleidžia ne daugiau triukšmo nei gatve pravažiuojantis "tarškalas". 

"Man nuvažiavus į vietą susidarė įspūdis, kad nereikia stabdyti licencijos, nes taip mes visus barus uždarysim. (...) Suprantu gyventojus, norisi tylos, bet kur yra teisingas sprendimas? (...) Ar yra pasaulyje įmanomas baras, kur neskambėtų muzika, kur nesivarstytų durys, kur išėję žmonės garsiai nekalbėtų, kur nepasitaikytų išgėrimo atvejų, muštynių (...) Žmonės įvairiai leidžia laisvalaikį", - kalbėjo politikas. 

Savivaldybės atstovas D. Petrolevičius sutinka, kad visus nusižengimus galima sieti su baro lankytojais.

"Reikia pažymėti, kad kalbama ne apie baro vidų, vis tiek tie reikalai vyksta šalia - aikštėje, netoli, prieigose. Negalima konstatuoti, kad šimtu procentų viskas būtent iš šio baro "Akademikai" išeinančių asmenų", - sakė sprendimo projektą rengęs D. Petrolevičius. 

Kitas "Ištikimų Klaipėdai" narys Arūnas Tuma replikavo, kad vadovaujantis policijos iškvietimų statistika būtų galima uždaryti visas pasilinksminimo įstaigas Žvejų gatvėje, o Liberalų sąjūdžio atstovas Saulius Liekis pastebėjo, kad tokiu atveju būtų pagrindas svarstyti ir "Akropolio" uždarymą.

Konservatorius Ugnius Radvila teigė, kad problemos, bent jau "Vaidilos" aikštėje, kyla ne tik dėl baro lankytojų, o "Laisvės ir teisingumo" atstovas komitete Aleksejus Diukinas stebėjosi, kad dėl ilgai veikiančių barų veiklos žmonės ėmė skųstis tik dabar. 
Komitetui vadovaujantis jo partietis Kęstutis Bartninkas sakė, kad reikia ieškoti kitų sprendimų: "Paieškokim, kaip racionaliau tą klausimą išspręsti."

Politikai taip pat siūlė įvertinti ne tik statistiką, bet ir barų savininkų požiūrį į problemą.

Savininkas: problema - ne baro

Barą "Akademikai" valdančios mažosios bendrijos "Baltijos gintaro prekyba" vadovas Mantas Mickevičius "Vakarų ekspresui" sakė, kad problema kyla ne dėl šios pasilinksminimo įstaigos veiklos, o dėl aikštėje nuolat besirenkančių asocialių asmenų ir jų elgesio.

"Dabar esu bare, kuris neveikia, bet aikštėje jau būriuojasi žmonės, kurie vartoja įvairius alkoholinius gėrimus. Vasarą jų čia dar daugiau, jie čia sėdi, geria, mušasi. Mačiau, kaip narkomanas prausiasi baseine, mačiau, kaip ateina mamos su vaikais - šie žaidžia, o moterys geria sidrą. Tokia yra publika aikštėje, manau, kad čia visuomenės problema, o ne baro", - sakė M. Mickevičius. 

Jis sako, kad yra suinteresuotas saugios aplinkos kūrimu.

Man aktualu, kad nebūtų triukšmo, mūsų baras nėra kažkokia girdykla, čia vyksta šokiai, žmonės linksminasi. Mūsų tikslas yra sukurti jaukią, saugią ir malonią aplinką žmonėms, kad jie galėtų linksmintis.

O tie triukšmautojai aikštėje buvo ir iki mums atsidarant, jie ir mums trukdo, daro nuostolį. Aš pats ne kartą kviečiau policiją, ir mano skambučiai tikriausiai įtraukti į tą statistiką", -  kalbėjo "Akademikų" valdytojas. 

M. Mickevičius sako, kad šiuo metu negali pasiūlyti, kaip spręsti šią visuomenės problemą.

"Reikia galvoti", - sakė jis. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder