Klaipėdos fontanai tapo maudyklomis (18)

Klaipėdiečiai pastebėjo, kad vis daugiau vaikų pastarosiomis dienomis per karščius drąsiai gaivinasi miesto fontanuose - "Vakarų ekspreso" skaitytojas Vladas užfiksavo kaip masė vaikų pliuškenasi prie buvusios "Vaidilos" naujajame Vėtrungės aikštės fontane.

Žurnalistams pirmadienį po 17 val. nuvykus prie minėto fontano, tuo dar kartą įsitikinta - vaikai, įbridę į fontaną, ne tik kojas, bet kai kurie iki pusės ar net iki kaklo taškosi vandeniu ir drąsiai žaidžia, o tėveliai sau ramiai žiūri ir jų nesudrausmina. Kai kurie suaugę net patys pliuškenasi su vaikais.

Pasiteiravus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, ar vaikams maudytis fontanuose yra pavojinga, jis “Vakarų ekspresui” atsakė: "Labai priklauso nuo to, kokios yra vieno ar kito fontano veikimo technologijos. Jei tas pats vanduo yra švirkščiamas atgal ir nefiltruojamas, tada, žinoma, yra pavojinga.

Juk jei tame pačiame vandenyje prausiasi šuniukas, taip pat kas nors nusiplauna nešvarias kojas, o koks vaikas gurkšteli to paties vandens - galima susirgti įvairiomis ligomis, tarp jų - ir askaridėmis".

Jis teigė, suprantantis, kad vaikams per tokius karščius lakstyti lauke yra labai karšta, bet pataria tėveliams vaikus nusivežti prie jūros ar kokio kito tiriamo vandens telkinio ir ten atsigaivinti nuo karščių.

"Būkime atsakingi. Rūpinkimės savo ir savo vaikų sveikata", - pabrėžė specialistas.  

Raktažodžiai
Bomzai sika I juos o vaikai maudosi
Jonis, 2021-06-22 23:52
Zmones Fontano nuo Baseino neskyria. Suprantu, kad nori sovietini pavelda issaugoti, bet siuolaikinio zmogaus baseino koncepcija skyriasi nuo praeito amziaus...
4545456, 2021-06-22 18:27
Priberkit chlorkės ir maudykitės :)
Bomžas, 2021-06-22 13:04
Sidebar placeholder