Prie Klaipėdos SGD terminalo įdarbinimo labiausiai prisideda „Achema“

Klaipėdos SGD terminale vyks planiniai techninės priežiūros darbai

Nuo rugsėjo 27 d. 7 val. iki spalio 1 d. 7 val. dėl iš anksto suplanuotų SGD terminalo techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma terminalo veikla.

Tuo pačiu metu bus atliekami SGD terminalo akvatorijos valymo darbai, todėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla bus laikinai patraukta iš savo įprastinės vietos. Šiuo laikotarpiu Lietuva gamtinėmis dujomis bus aprūpinama iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių.

Kaip suplanuota, SGD laivas-saugykla „Independence“ rugsėjo 27 d. rytą bus atjungtas nuo dujų perdavimo sistemos ir peršvartuotas prie AB „Klaipėdos Smeltė“ krantinės.

Patraukus laivą-saugyklą planuojama apžiūrėti ir patikrinti krantinės infrastruktūrą – aukšto slėgio krovos rankoves, dujotiekį, avarinius elektros gamybos įrenginius, švartavimo sistemas ir kitą įrangą, kurios techninei būklei patikrinti reikalingas terminalo veiklos sustabdymas.

Lygiagrečiai planuojami ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsakymu atliekami SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbai.

„Terminalui šiemet dirbant beveik maksimaliu išdujinimo pajėgumu ir reikšmingai išaugus terminalo paslaugų poreikiui, nepriekaištinga SGD terminalo veikla yra itin svarbi.

Naudojamės kiekviena galimybe atlikti techninės priežiūros darbus, būtinus užtikrinti nepertraukiamą ir kokybišką dujų tiekimą klientams Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.

KN darbuotojai kartu su Lietuvos ir užsienio rangovais darbus suplanavo taip, jog dujų tiekimas iš SGD terminalo galėtų būti atkurtas kaip įmanoma greičiau“, – sako Dainius Čiuta, KN terminalų valdymo tarnybos direktorius.

Kol bus atliekama SGD terminalo techninės priežiūros ir sąnašų valymo darbai, dujų tiekimas vartotojams Lietuvoje bus užtikrinamas iš Latvijos Inčukalnio dujų saugyklos ir, jei bus poreikis, per Lietuvos-Lenkijos dujotiekio jungtį GIPL.

„Lietuvos-Latvijos jungtis, per kurią perduodamos dujos tiek į Lietuvą, tiek į Latviją, yra parengta didelių srautų transportavimui.

Esant stambiems perdavimo užsakymams, ji išnaudojama visa galia, tačiau pastaruoju metu, kol dar neprasidėjęs šildymo sezonas ir neveikia didžiausia dujų vartotoja šalyje trąšų gamintoja „Achema“, Lietuvos dujų poreikis yra triskart mažesnis nei įprastai ir sudaro apie 10 gigavatvalandžių dujų per parą.

Tokį poreikį be trikdžių patenkinsime dujas perduodami per Lietuvos-Latvijos jungtį arba, esant reikalui, – per GIPL jungtį su Lenkija“, – sako „Amber Grid“ Sistemos valdymo centro vadovas Justas Černiauskas.

KN valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių techninės priežiūros darbų laikinai stabdoma kasmet. Informacija apie planuojamus darbus teikiama KN tinklalapyje, viešai skelbiamuose grafikuose.

SGD terminalui atnaujinus įprastinę veiklą, naujausio SGD krovinio Klaipėdoje laukiama spalio 8-9 dienomis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder