Simonas Kairys

Klaipėdos valdžiai keičiant kultūros politiką Simonas Kairys išklausys kultūros bendruomenę

(2)

Klaipėdos miesto savivaldybei panaikinus meno tarybą, pakeitus kultūros renginių finansavimo tvarką ir dėl to vis garsiau skundžiantis vietos kūrėjams, kultūros ministras Simonas Kairys pirmadienį lankysis uostamiestyje.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje jis susitiks su miesto kultūros ir meno sektoriaus atstovais: nevyriausybinių organizacijų atstovais, kultūros įstaigų vadovais, kūrybinių sąjungų atstovais, BNS informavo ministerija.

„Susitikimo metu siekiama išklausyti Klaipėdos kultūros ir meno bendruomenę, įsigilinti į bendruomenei kylančio nerimo dėl kultūros srities, nebe pirmą kartą pasiekiančio ir Kultūros ministeriją, priežastis, taip pat aptarti kultūros politikos pokyčius“, – BNS sakė ministro patarėja Viktorija Vitkauskaitė.

Klaipėdos savivaldybėje pastaraisiais metais taikytas trimetis strateginio finansavimo modelis. Pagal jį festivaliai ir kultūros kolektyvai galėdavo gauti savivaldybės dalinį finansavimą trejiems metams. Pernai išrinkta naujoji valdžia nusprendė, kad finansavimas bus skiriamas metams. 

Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė BNS teigė, kad pokyčiais siekiama daugiau skaidrumo, tačiau tokie sprendimai papiktino kultūros bendruomenę.

Klaipėdos kultūros atstovai dar rudenį piktinosi, kad uostamiesčio valdžia naikina daug metų veikusią kultūros ir meno tarybą, kuri prisidėdavo prie kultūros strategijos mieste, kūrė vizijas. Anot jų, taip paneigiami bendruomenės resursai ir sukaupta patirtis, griaunamas pasitikėjimas tarp kultūros bendruomenės ir valdžios.

Be to, paaiškėjo, kad be finansavimo lieka ne vienas projektas, festivalis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder