ŠVENTINĖJE scenoje Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus (kairėje) paskelbė, kad Metų klaipėdiečiu 2023 tapo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Metų klaipėdietis 2023 - Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys

Penktadienio pavakarę iškilmingo renginio metu viešbutyje „Victoria" paskelbtas Metų klaipėdietis. Šiemet juo tapo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Dienraštis „Vakarų ekspresas" jau 29-ąjį kartą organizavo tradicinius „Metų klaipėdiečio" rinkimus, raginančius pastebėti bei pagerbti tuos žmones, kolektyvus ar socialiai atsakingas įmones, kurie savo prasmingais darbais, inovatyviomis įdėjomis, talentu garsina Klaipėdą, padeda kitiems nesitikėdami jokio atlygio.

"Pirmą kartą metų apdovanojimas atsidūrė taip arti ištakų (šalia prieš beveik tris dešimtmečius buvusios "Vakarų ekspreso" redakcijos H. Manto gatvėje). Šiandien yra šventė kūrybai.  Linkiu gražiausių metų švenčių, taikos, ramybės, gero vakaro ", - "Metų klaipėdiečio" renginyje linkėjo dienraščio "Vakarų ekspresas" vyr. redaktorius Gintaras Tomkus.

Nugalėtojas paskelbtas susumavus balsavimo internetu, "Vakarų ekspreso" kuponus ir komisijos balsus.

" Netikėta. Ačiū už įvertinimą, jaučiuosi įpareigotas. Ačiū savo žmonai Agnei. Dirbu ne aš vienas, dirba visas teatro kolektyvas", - nuopelnais pasidalino T. Juočys.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, džiaugėsi, kad mieste yra tokių žmonių.

"Nominantai yra išskirtinės asmenybės", - sakė A. Vaitkus.

Jis pastebėjo, kad T. Juočio vadovaujamas teatras išgarsino ne tik teatrą, bet ir miestą visoje Europoje.

 T. Juočiui užėmus Klaipėdos dramos teatro vadovo pareigas teatras iš esmės pradėjo keistis - svarbiausia kryptimi tapo kokybiškas, gyvybingas, šiuolaikiškas teatras.

Šalia Europos režisierių grandų jame kuria ir jauni talentai, taip suteikiant jiems puikią platformą pristatyti savo kūrybą ir galimybę būti įtrauktiems į teatro repertuarą.

Labai prasiplėtė ir teatro gastrolių kryptys - nuo kaimyninių Europos šalių, iki Kinijos. O šiuo metu teatras jau pakviestas gastrolėms ir į JAV.

Metų šuolis

"Metų klaipėdiečio" renginio metu paskelbta ir metų šuolio nominacija. Ją šiemet pelnė keturračių lenktynininkas Laisvydas Kancius.

Jis pirmasis Lietuvos istorijoje šiemet tapo pasaulio ralio reidų čempionu.

 "Noriu padėkoti, miestelėnams už įvertinimą. Pabandysime lūkesčius dar pagerinti ", - sakė L. Kancius.

 Renginio vedėjas Remigijus Žiogas pastebėjo, kad ši nominacija buto tikrai karšta ir nugalėtoją nebuvo lengva išrinkti.

A. Vaitkus sakė, kad asmeninė pažintis parodė, jog L. Kancius yra reto šiltumo žmogus, kuris tarptautinėse varžybose garsina Klaipėdos vardą.

Socialiai atsakingas verslas

Gražia tradicija tampa "Metų klaipėdiečio" renginyje" paskelbti Socialiai atsakingo verslo nominaciją.

Šiemet buvo atkreiptas dėmesį ir vertinamos įmones ar jų vadovai, kurie savo darbais prisideda prie Klaipėdos miesto architektūros paveldo išsaugojimo.

Po atkaklių diskusijų vertinimo komisijos balsų dauguma socialiai atsakingo verslo nominacija atiteko UAB "Klaipėdos Viktorija" už istorinio Klaipėdos viešbučio "Victoria" pastato rekonstrukciją.

Iš vis komisijos vertinimui buvo pateikti 7 projektai. Šiai nominacijai pasiūlytus projektus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Klaipėdos pramonininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovų.

"Labai džiaugiuosi šituo įvertinimų. Labai džiaugiuosi, kad viešbutį vertina miesto gyventojai, miesto svečiai. Didžiuojuosi, kad mes galėjome prie to prisidėti", - paimdama apdovanojimą sakė "Victoria" viešbučio vadovė Rūta Beliauskienė.

Už gerumą

"Metų klaipėdiečio" paskelbimo ceremonijos metu taip pat paminėta jau penktus metus tęsiama gerumo tradicija.  Buvo įvertinti žmonės ir įmonės, kurie prisideda prie "Vakarų ekspreso" inicijuotos socialinės akcijos, skirtos paremti autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus ir jų šeimas.

Specialūs apdovanojimai - simboliniai gerumo obuoliukai - įteikti šią iniciatyvą palaikiusioms organizacijoms ir įmonėms.

Šiemet įteikti trys gerumo obuoliukai:

Romui Kvaseliui, UAB "Baltic Research" - už indėlį įrenginėjant "Mažojo Princo akademijos" patalpas;

Restorano "Urzaa" savininkui Edgarui Nemo - už nuolatinę finansinę paramą;

bei nepanorusiam viešumo rėmėjui - už nuolatinę paramą.

"Per trumpą laiką mums pavyko padaryti nedideles, bet labai jaukias patalpas",  - apie "Mažojo Princo akademijos" projektą kalbėjo "Stemma Group" valdybos pirmininkė Inga Gusiatina.

Anot jos, centras yra įkurtas, tačiau reikia visų pagalbos ir paramos, kad jis galėtų sekmigai gyvuoti ir plėstis.

"Obuoliukų turime daug. Prašome visus norinčius jungtis, kurie nori turėti gerumo obuoliuką savo kolekcijoje", -  ragino I. Gusiatina.

Padėkos misija

Vienuolis pranciškonas kunigas Sigitas Benediktas Jurčys priminė frazę, kad „duodamas gauni daugiau“.

„Žinote, kai duodi... ką tu gauni - gauni laiką. Nebijokite duoti. Gausite laiką geriems darbas kurti“, - sakė kunigas.

„Mano misija yra dėkoti. Dėkoju visiems jums, kad radote laiko. Dėkoju visiems nominantams už tai, kad jie daro gerus darbus. Dėkoju rėmėjams, bičiuliams, draugams, broliams - už tai, kad esate kartu“, - sakė „Vakarų ekspreso“ vyr. redaktorius G. Tomkus.

Jis padėkojo visiems, prisidėjusiems prie „Metų klaipėdiečio 2023“ renginio organizavimo. O renginys nebūtų įvykęs ir tradicija nebūtų tęsiama jau beveik tris dešimtmečius be nuolatinių ir naujų šios idėjos rėmėjų.

Šiemet nuoširdų ačiū už paramą tariame: UAB „Stemma Group“, UAB „Statega“, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai „BEGA“, UAB „Kamineros grupė“, „Limarko grupė“, AB „Klaipėdos baldai“, UAB „Parsekas“, UAB „Vakarų medienos grupė“, UAB „Klaipėdos baseinas“, gėlių studijai „Samanota“.

Lauksime visų kitais metais. Susitiksime jau jubiliejiniame „Metų klaipėdiečio“ renginyje.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder