Ruošiantis šventinei eisenai resursų negailima

Jūros šventę pradedanti eisena - ne tik viena iš įspūdingiausių renginio dalių, tačiau ir procesas, dėl specifinių užsakymų išjudinantis vietos verslą. Norėdamos išsiskirti tarp gausybės dalyvių Klaipėdos organizacijos dažniausiai perka dekoracijų, puošybos ir reklamos paslaugų. Organizatoriai sako, jog nei laiko, nei finansų pasiruošimui negailima.

Planuojama, kad šiais metais eisenoje dalyvaus apie 80 miesto įmonių ir organizacijų - iš viso apie 8 tūkst. žmonių susijungs į vieną eiseną, per miesto centrą žygiuojančią iki Kruizinių laivų terminalo.

Norint išsiskirti tokioje minioje reikia ne tik gerokai pasukti galvą, bet ir profesionalų pagalbos, todėl kai kurios uostamiesčio įmonės pastaruoju metu neatsigina užsakymų.

Nurodymų nėra

Ruošdamosi dalyvauti eisenoje organizacijos turi kone absoliučią laisvę savo kūrybiniams sprendimams.

Jūros šventę organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė sako, kad jokių nurodymų ar reikalavimų eisenos dalyviams nėra, tačiau prisistatant prašoma atsižvelgti į renginio temas ar potemes.

„Organizacijos pačios klausia šventės temos, šūkio ir nori specifiškai pasiruošti, sužibėti - taip pagerbti šventę ir savo miestą, o mes iškomunikuojame šventės temas ir potemes eisenos dalyviams, kurie labai kūrybiškai jas atliepia.

Mes to prašome, bet tikrai ne nurodome ar reikalaujame“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Šulskė.

Reikia labai daug balionų

Su renginiais bei šventėmis susijusių paslaugų teikėjai Klaipėdoje sako, jog Jūros šventės eisenai besiruošiantys dalyviai dažnai kreipiasi į juos.

Šventinės atributikos ir dekoracijų įmonės „Tūza ir Taraila“ įkūrėja bei vadovė Ugnė Raudytė-Daubarienė „Vakarų ekspresui“ teigė, jog dėl šio renginio kasmet sulaukia specifinių užsakymų.

"Turime užsakymų - kadangi pagrindinis mūsų produktas yra balionai, helio balionai, tai dažnai kažką įdomaus tenka kurti iš jų.

Didesnės įmonės užsako ir nestandartinių matmenų, didžiulius balionus - nori sukurti įspūdį taip. Taip pat paklausūs balionai su spauda, logotipais, prašoma kurti įmonių dovanėles - reklamas ant kotelių", - teigė U. Raudytė-Daubarienė.

Puošybos paslaugas uostamiestyje teikiančios įmonės „Rasoti žiedai“ vadovas Darius Kalinauskas irgi sako, kad eisenoje dalyvaujančios organizacijos įprastai užsako daug balionų.

„Kartais reikia puošti vilkikus“, - sakė jis.

Šventinės ir karnavalinės atributikos ir atributikos parduotuvės „Party line“, kuri taip pat teikia patalpų dekoravimo bei dovanų pakavimo paslaugas, vadovė Paulina Delnevičiūtė sako, kad prieš Jūros šventę jaučiamas suaktyvėjimas, ir čia dažniausiai užsakomi balionai - balti arba mėlyni.

„Galėčiau teigti, kad prieš šventę sulaukiame specifinių užsakymų - daugiausiai tai vardiniai balionai, dažniausiai balti ir mėlyni, taip pat konfeti. Taip pat pasitaiko įvairių juostelių, įmonės pakuoja dovanas“, - sakė parduotuvės vadovė.

Anot jos, dar pasitaiko prašymų gaminti vėliavėles ar kutus, kuriuos naudoja šokėjos.

O reklamos paslaugų bendrovė „Taka reklama“ tik šiemet sulaukė didelio užsakymo ir vienai didelei uosto krovos kompanijai ruošia platformą, kuri bus naudojama eisenoje.

„Kaip tik dabar ruošiame vienos uosto krovos įmonės platformą eisenai. Anksčiau būdavo minimaliai užsakymų, susijusių su švente - šiek tiek marškinėlių įmonėms“, - teigė įmonės direktorius Tadas Kasakauskas.

Pasiruošimas - ir paskutinę minutę

D. Kalinauskas atkreipė dėmesį, kad nemažai organizacijų ruoštis ima likus mažai laiko iki renginio.

„Kaip visada - pasiruošimas atidedamas paskutinei savaitei“, - sakė jis Vakarų ekspresui".

Tam pritaria ir T. Kasakauskas: „Buvo daugiau užklausų, likus maždaug savaitei iki šventės, bet jau fiziškai nepajėgūs jų įvykdyti.“

U. Raudytė atkreipė dėmesį, kad didelės ir nuolat eisenoje dalyvaujančios organizacijos renginiui ruošiasi iš anksto.

„Didesnės įmonės ruošiasi iš anksto, mes sulaukiame išankstinių jų užsakymų - matyt, jos nuolat dalyvauja eisenoje, taip kolektyvuose kuriama šventinė, gera nuotaika.

Būna, kad tai pamačiusios įmonės irgi užsimano dalyvauti eisenoje. Dabar daiktų per daug nereikia, reikia gerų emocijų, o mes padedame ją skleisti“, - sako U. Raudytė-Daubarienė.

Įmonės ruošiasi pačios ir su pagalbininkais

Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupė teigia, kad ruošiantis eisenai visuomet siekia atsižvelgti į siūlomas temas, o šiemet kuria ir žiūrovams rodys futuristinį laivą.

„Generuodami idėjas, stengiamės ne tik kuo geriau atspindėti bendrą Jūros šventės temą, bet ir savo veiklą, kartu ieškome sprendimų, kaip realizuoti viziją, kol viskas perduodama gamybos darbuotojams, savo rankomis kuriantiems stebuklus.

Ir šie jubiliejiniai Jūros šventės metai nėra išimtis.

Sutelkę pajėgas, sukūrėme futuristinį laivą. Tikimės, kad pavyks padovanoti miestui puikių emocijų, ir tai bus pats geriausias mūsų kūrybingos, talentingos ir profesionalios komandos triūso įvertinimas“, - „Vakarų ekspresui“ komentavo VLG.

Laivų statykla pati kuria pagrindines šventinių dekoracijų kontrukcijas, tačiau galutinis vaizdas sukuriamas pasitelkus kitų sričių specialistus.

„Žinoma, neapsieiname be pagalbos iš šalies, bet pagrindinį akcentą - judančią konstrukciją - visada kuriame patys. Juk nors ir negaminame kosminių laivų, tačiau mūsų statomi laivai išties yra kosminiai!“ - teigia VLG.

vlg
VLG nuotr. PROCESAS. VLG įmonių grupė pagrindines konstrukcijas eisenai gamina pati, tačiau galutinis vaizdas sukuriamas su samdytais partneriais.

Grupės darbuotojų šiemetinėje eisenoje turėtų būti tiek daug, kad daugiau vienos organizacijos atstovų Jūros šventės metu kažin ar yra buvę.

Keltų ir krovinių transportavimo bendrovės DFDS viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovas Vaidas Klumbys sako, jog eisenai kasmet pradedama ruoštis likus maždaug trims mėnesiams iki renginio, idėjas kuria ir įgyvendina darbuotojai, tačiau neapsieinama ir be pagalbininkų iš išorės.

„Įprastai prieš tris mėnesius pradedamos generuoti idėjos, tariamės tarpusavyje, o tada imamės jų realizavimo. Dažniausiai vieniems sunku, taip pat tenka samdyti kompanijas iš išorės - kad padėtų pasiruošti eisenai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė V. Klumbys.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ teigia, kad šiemet kvies pasinerti į paslaptingą povandeninį pasaulį bei iš arčiau susipažinti su jūros gyventojais bei dar nepažintomis gelmėmis - šią idėją jiems taip pat padėjo išpildyti partneriai.

„Nors dar tik trečius metus dalyvaujame didžiojoje Jūros šventės eisenoje, norime ne tik prisidėti kuriant šventę mieste, bet ir pasidalinti žinute, kviečiančia atkreipti dėmesį į mūsų pačių elgesį bei gamtos išsaugojimą.

Šių metų eisenoje suteiksime spalvingą reginį šventės dalyviams, tačiau kartu kviesime būti sąmoningesniems, atsakingesniems ir neteršti gamtos - tik nuo mūsų įpročių ir elgesio priklauso tiek jūros, tiek ir jos gyventojų likimas“, - teigia „Klaipėdos vandens“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Ko tikėtis šiemet?

Didžioji Jūros šventės eisena penktadienį prasidės 18 valandą - startuos J. Janonio gatvėje ir žygiuos Herkaus Manto, Naujojo Sodo, Naująja Uosto bei Pilies gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo. Dėl eisenos šiomis gatvėmis bus ribojamas eismas.

Eiseną globojančios Uosto direkcijos duomenimis, šių metų renginyje turėtų dalyvauti daugiau nei 80 kolektyvų, įmonių, organizacijų, kai kurios iš jų žygiuos po viena vėliava. Planuojama, jog iš viso joje dalyvaus 6-7 tūkst. žmonių, apie pusę iš jų - dirbantys uoste ar susiję su jo veikla.

Kartu su jais žygiuos keturi orkestrai, trys muzikos grupės, bus estrados žvaigždžių, kelios dešimtys važiuojančių muzikinių platformų, renginį tiesiogiai transliuos radijo stotis „M-1“, kurios platforma taip pat judės eisenoje.

Gatvėmis riedės uosto technika, transportas bus puoštas dekoracijomis ir sunkiai atpažįstamas, organizatorių teigimu, žiūrovai taip pat išvys važiuojančius laivus bei traukinius.

„Klaipėdos švenčių“ vadovė E. Šulskė sako, kad eisena yra vienas iš svarbiausių Jūros šventės akcentų, todėl jai negailima nei laiko, nei finansų.

"Per daugelį Jūros šventės renginių matome, kad eisena įgauna vis didesnę reikšmę bei svorį ne tik joje dalyvaujančioms įmonėms, bet ir miesto bendruomenei, svečiams, kurie labai laukia šio renginio.

Tai yra vienas iš svarbiausių Jūros šventės atidarymo renginių: partneriai, jūrinė bendruomenė, kapitonai, miesto valdžios atstovai visada dalyvauja eisenoje, ji tiesiogiai transliuojama, žiūrimumas yra augantis.

Daug investuojame ir savo laiko, ir finansų, ir kūrybinių kaštų į šį renginį", - sakė E. Šulskė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder