Vienas svarbiausių ir didžiausių šalyje renginių - Jūros šventė - į Klaipėdą kiekvieną vasarą sutraukia minias linksmybių pasiilgusių lietuvių bei iš užsienio atvykstančių svečių.
Kad Jūros šventė nesibaigtų nemalonumais ar nelaime, policija ragina nepamiršti atsakingumo ir saugumo. Ypač pavartojus alkoholio.
Pareigūnai primena, jog, esant neblaiviam, jokiu būdu negalima rizikuoti ir net mėginti sėsti prie automobilio ar motociklo vairo, taip pat važiuoti elektriniu paspirtuku ar dviračiu.
Prieš tai darant, visi Jūros šventės dalyviai kviečiami pasitikrinti blaivumą.
Tai bus galima padaryti policijos autobusiuke - Danės gatvėje (26-27 d. nuo 15 iki 3 val., 28 d. nuo 10 iki 16 val.) bei Kruizinių laivų terminale (26-27 d. nuo 16 iki 4 val.). Šeštadienį - ir policijos palapinėje Žvejų gatvėje (nuo 11 iki 17 val.).
Visi norintieji gaus vienkartinį alkotesterį, kuris per mažiau nei dvi minutes 99 proc. tikslumu parodo alkoholio kiekį kraujyje.
Policijos autobusiuke Danės gatvėje (nurodytomis valandomis) pasitikrinti savo blaivumą bus galima ir policijos alkoholio matuokliu.
"Vasarą visuose pajūrio ir kurortiniuose miestuose visada sustipriname patruliavimą bei skiriame didesnes policijos pajėgas.
Klaipėdoje šį savaitgalį visos policijos dėmesys sutelktas į visuomenės saugumą, viešąją tvarką ir, žinoma, tikrinsime vairuotojų blaivumą keliuose.
Raginame vairuotojus švęsti ir elgtis labai atsakingai", - sakė Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.
Tačiau praktika rodo, jog, nepaisant visų raginimų, masinėse šventėse atsiranda neadekvačiai besielgiančių ir rizikuojančių savo bei kitų gyvybėmis žmonių.
Spūstys, karštis, nuovargis, net vienas bokalas alaus mažina dėmesingumą ir kelia pavojų.
Jubiliejinės Jūros šventės metu policija kartu su profesionaliam naudojimui skirtos medicininės įrangos ir testų srityse besispecializuojančia bendrove išdalins kelis tūkstančius vienkartinių alkotesterių.
Pernai tragiškai pasibaigusius eismo įvykius šalyje daugiausia sukėlė neblaivūs ar apsvaigę lengvųjų automobilių ir keturračių motociklų vairuotojai bei dviratininkai.
Neblaivūs vairuotojai pirmąjį šių metų pusmetį sukėlė 30 proc. daugiau eismo įvykių nei pernai, pražudė keturis ir sužeidė 111 žmonių.
Lietuvos policija šiemet išaiškino 3124 atvejus, kai transporto priemones vairavo neblaivūs (ne daugiau negu 1,5 promilės), apsvaigę arba apsvaigimo patikrinimo vengę ar iki patikrinimo alkoholio vartoję vairuotojai, ir 1774 atvejus, kai sulaikyti ir nubausti asmenys, pavartoję alkoholio (nustatyta daugiau kaip 1,51 promilės).
Rašyti komentarą