Milijonais kylanti kaina futbolo maniežui raudonos šviesos neuždegė

Klaipėdos miesto valdžioje esančių politikų neišgąsdino, kad naujas dengtas futbolo maniežas gali kainuoti ir daugiau nei 10 milijonų eurų. Nei tai, jog labai ženklią šių pinigų dalį „suvalgys“ jo aplinkos sutvarkymas. Vos per kelis mėnesius šio svarbaus sporto objekto kaina šoktelėjo daugiau nei dvigubai, ir niekas negali pasakyti, kada ji sustos augusi.

Ketvirtadienį į gyvą posėdį susirinkusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pradžiugino uostamiesčio futbolo bendruomenę.

Politikai vienbalsiai pritarė dengto futbolo maniežo statybos Baltijos prospekte projekto įgyvendinimui.

Bus kreiptasi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad ši iš Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programos maniežo statybai skirtų iki 2 milijonų eurų.

Net jei ir bus skirti, minėti du milijonai eurų padengs tik apie ketvirtadalį visų maniežo statybos išlaidų.

Paskutiniais skaičiavimais, visas dengto futbolo maniežo projektas kainuos per 7,5 milijono eurų.

Likusių pinigų - mažiausiai 5,5 mln. eurų - tieks ieškoti Klaipėdos miesto biudžete.

Statybos darbų išlaidos sieks 6,6 mln. eurų. Numatytos ir rezervo išlaidos, kurios būtų skirtos nenumatytiems ir papildomiems darbams - per 682 tūkstančius eurų.

Projektavimo, techninės priežiūros ir kitos su investicijomis į ilgalaikį turtą susijusios paslaugos pareikalaus dar beveik 188 tūkst. eurų (su PVM).

Tarybos narys Edmundas Kvederis prisiminė, kad tik pristatant šį projektą įvardyta visai kita suma, ir tikinta, jog didžiąją finansavimo dalį sudarys iš minėtos ministerijos gautos lėšos.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, kaina padidėjo, nes pradiniame etape vertintas tik paties maniežo pastato statybos.

"Dabar, pradedant projektavimo darbus, į kainą įtraukti ir sklypo sutvarkymo darbai. Patekimas į sklypą, transporto parkavimo vietos, dviračių ir pėsčiųjų takai, apšvietimas, mažoji architektūra ir sklypo apželdinimas.

Viskas skaičiuojama šios dienos kainomis. Jei infliacija didės, tai taip pat gali turėti įtakos kainos augimui", - sakė E. Jurkevičienė.

Nusistebėjęs, kad vos per tris pastaruosius mėnesius maniežo kaina nuo 3 mln. išaugo iki 7,5 mln. eurų, Tarybos narys Saulius Budintas patikino, jog ji dar tikrai nėra galutinė.

„Iš viso yra 22 tūkstančiai kvadratinių metrų. Vienas kvadratinis metras įvertintas 300 eurų. Mano galva, ši kaina yra per maža. Šiandien už tokią kainą niekas objekto nepastatys. Gali prireikti ir 10 mln. eurų“, - sakė S. Budinas.

Uostamiesčio biudžetui teksiančią atlaikyti maniežo kainą kiek sumažino Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

„Kalbėjau su Lietuvos futbolo federacijos prezidentu Tomu Danilevičiumi. Jis patvirtino anksčiau jau duotą įsipareigojimą, kad futbolo aikštės danga bus nupirkta ir manieže įrengta už federacijos pinigus“, - informavo A. Cesiulis.

Su maniežo projektuotojais sutartį tikimasi pasirašyti jau gegužės mėnesį. Projektavimas užtruks apie metus.

Dengto futbolo maniežo statybos darbai turėtų prasidėti 2023 metų rudenį ir baigti iki 2024 metų pabaigos.

E. Jurkevičienė Tarybos narius nuramino, kad ženkliai išaugusi maniežo kaina kitų uostamiestyje planuojamų sporto objektų projektų įgyvendinimui įtakos neturėtų turėti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder