Klaipėdos jūrininkų ligoninė
Nauji COVID-19 židiniai Klaipėdoje: ligoninėje – pacientai, kolegijoje – užsienio studentai (4)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai sunerimę dėl dviejų didesnių koronaviruso židinių Klaipėdoje – Jūrininkų ligoninėje susirgo pacientai, o Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – iš svetur atvykę studentai.

Kaip 15min sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas, Jūrininkų ligoninėje nustatytas nemažas susirgimų skaičius, o daugiausia sergančiųjų – pacientai.

„Atvejų tikrai yra, trijuose skyriuose – diagnostikos, fizinės medicinos ir reabilitacijos bei širdies skyriuje. Viename serga 7, kituose 16 ir 11 pacientų. Nemažai tikrai“, – sakė R. Grigaliūnas.

Be pacientų susirgo vienas reabilitacijos skyriaus darbuotojas. Turimais duomenimis, ligoninėje paskiepyta apie 80 proc. personalo.

Kaip virusas galėjo pasklisti, dar aiškinamasi, bet, manoma, jog galėjo atkeliauti su atvykusiu pacientu.

„Ko gero, kad atvykus. Atvykę turi laikytis režimo, yra izoliacinės palatos, bet dar aiškinamės“, – tikino R. Grigaliūnas, kurio vadovaujami darbuotojai šiomis dienomis lankėsi įstaigoje.

Koronaviruso židinio įstaigoje būta ir per pirmąją pandemijos bangą, tuomet sirgo ir medikai, ir kai kurie pacientai.

Galėjo pasklisti nuo paciento ar darbuotojo

Kaip 15min informavo Jūrininkų ligoninės atstovė Jolanta Juškevičienė, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje nuo balandžio 8 dienos laikinai sustabdytas planinis pacientų stacionarizavimas į Širdies chirurgijos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos bei Diagnostikos skyrius. Tiesa, moteris pateikė atnaujintus sergančiųjų duomenis.

„Šių veiksmų imtasi po to, kai, paėmus mėginius profilaktinio patikrinimo metu, teigiami PGR testai buvo nustatyti besimptomiams pacientams ir atsisakiusiems skiepytis darbuotojams. Buvo imtasi būtinų priemonių infekcijos plitimui stabdyti. Minėtuose skyriuose dirbusius neskiepytus darbuotojus, kaip didelės rizikos kontaktus, nacionalinis visuomenės sveikatos centras izoliavo. Šiuo metu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose COVID-19 liga serga 3 darbuotojai. Visi jie neskiepyti, nes vakcinuotis atsisakė“, – rašoma komentare.

Ligoninės atstovė pabrėžia, jog Visa ši situacija skubiosios ir būtinosios pagalbos teikimui, klasterinių paslaugų pacientams su miokardo infarktu bei galvos smegenų insultu, įtakos neturi. Aptartų skyrių pacientų gydymas ligoninėje taip pat tęsiamas.

„Visi pacientai į ligoninę stacionarizuojami tik atlikus PGR testą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai po keleto dienų šis testas iš neigiamo tampa teigiamu, nes pacientas į ligoninę pateka vadinamuoju latentiniu ligos periodu. Neatmetama, kad infekcijos plitimui įtakos gali turėti ir vakcinuotis atsisakęs ligoninės personalas. Šiuo metu ligoninės vadinamajame „kovidiniame“ skyriuje gydomi 4 pacientai, „kovidinės reanimacijos“ skyriuje – 3 pacientai“, – rašoma pateiktoje informacijoje.

Neatmetama, kad infekcijos plitimui įtakos gali turėti ir vakcinuotis atsisakęs ligoninės personalas.

Teigiama, jog NVSC ir ligoninės skaičiai skirtingi, nes protrūkis prasidėjo prieš gerą savaitę ir dalis pacientų jau galėjo būti išrašyti izoliuotis namo.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje iš 1 217 darbuotojų paskiepyta 695, dar 357 darbuotojai COVID-19 liga persirgo ( balandžio 13 d, duomenys). Iš 169 pirmuosiuose etapuose vakcinuotis atsisakiusių ligoninės darbuotojų 37 išreiškė norą ir bus paskiepyti šį penktadienį. Kartu su jais bus paskiepyti ir 5 nauji ligoninės darbuotojai.

Susirgo 17 studentų

Dar vienas židinys susidarė Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.

„Turim rūpestį su kolegija. Studentai, atvykę pagal programą iš užsienio studijuoti, – turime 17 sergančiųjų, mūsų duomenimis, visi užsieniečiai. Aiškinamės kontaktus, izoliacijos galimybes. Administracija turi spręsti klausimus“, – sakė R. Grigaliūnas.

Kaip 15min sakė Klaipėdos valstybinės kolegijos Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Laura Barakauskienė, susirgo 17 studentų, atvykusių iš Turkijos ir Prancūzijos.

„Jie atvykę nuo vasario vidurio pavasario semestrui. Atvyko pagal taisykles – su neigiamu testu, izoliavosi, tad susirgo jau čia, vietoje. Jie gyvena bendrabutyje Taikos prospekte, bet kaip nutiko tas kontaktas niekas negalėjo atsekti“, – sakė L. Barakauskienė.

Jos teigimu, NVSC rekomendavo susirgusiems studentams sudaryti sąlygas izoliuotis dviejuose bendrabučiuose, o kiti sveiki studentai, kurių 24, dvi savaites turės praleisti kitur.

„Pasiūlytas viešbutis, kiti susirado privačiai. Kolegija studentams kompensuos pusę sumos“, – teigė L. Barakauskienė.

Skelbia, kad skiepyti gali platinti ir pernesti virusa taip pat. Skiepas apsaugo tik nuo sunkios ligos formos ir mirties, ar pasikeite info per pusdieni?
Juk ministerija, 2021-04-15 21:56
lai nemeluoja, vienas iš darbuotojų KJL, kuris serga, buvo paskiepytas !!!
Svečias, 2021-04-15 11:50
nenustebino, Jūrininkų ligoninėje nėra elementarios higienos: palatose nėra nei tualetinio poieriaus nei kokio muilo rankoms, dezinfektorius tik koridoriuje. Aš varna nežinojau, kad viską reik savo atsivežti, lankytojai neatveš-neleidžiama, o siuntinių krepšeliai gal parą pasienyje ant grindų priimamąjame guli... ( ..."po vieną kiekvienam nenešiosim"...-personalo atsakas).
varna, 2021-04-15 11:32
Sidebar placeholder