Paskutinį mėnesio sekmadienį lankytojai apgulė Lietuvos jūrų muziejų

Lietuvos jūrų muziejus išlieka vienas lankomiausių objektų uostamiestyje. Žmonės dažniausiai eksponatų apžiūrėti itin noriai plūsta paskutiniais mėnesio sekmadieniais, kai įėjimas yra nemokamas.

Subjurę šaltojo sezono orai klaipėdiečių nuo pramogų neatgraso. Vien praėjusį sekmadienį Lietuvos jūrų muziejų aplankė netoli puspenkto tūkstančio svečių.

Smiltynėje įsikūrusio muziejaus-akvariumo eksponatus apžiūrėjo 2 724 lankytojai, Danės upėje, Karališkojoje krantinėje, esančiame laive-muziejuje „Sūduvis“ apsilankė 664 žmonės, o delfinų pasirodymus stebėjo 964 žiūrovai.

Tiesa, apsilankymas delfinariume sekmadieniais vis dar išlieka mokamas.

Anot 21-erius metus Lietuvos jūrų muziejuje dirbančios Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjos Ninos Puteikienės, galimybė paskutiniais mėnesio sekmadieniais muziejuje apsilankyti nemokamai daugeliui žmonių tapo didžiule paskata labiau domėtis kultūra, mokslu.

"Kai kurie pakalbinti vyresnio amžiaus žmonės atskleidė, kad muziejuje apskritai lankosi pirmą kartą gyvenime. Nepaisant augančių kainų, muziejai tapo žmonėms labiau prieinami.

Atvyksta gausios šeimos, anūkai kviečia senelius, vaikai - tėvus.

Pastebime, kad laikui bėgant kinta gyventojų suvokimas apie turiningą laisvalaikį.

Anksčiau žmonėms muziejuje apsilankyti pakakdavo kartą gyvenime, o dabar jis tapo šeimų susitikimo, laiko praleidimo vieta, į kurią norisi sugrįžti. Periodiškai atnaujinamos parodos ir ekspozicijos, tad sugrįžę svečiai kaskart gali pamatyti naują muziejaus veidą", - pasakojo N. Puteikienė.

Didžiulio gyventojų susidomėjimo šiuo metu sulaukia rudenį atidaryta paroda „Baltijos jūros istorijos“, surengta bendradarbiaujant su narais iš Klaipėdos. Joje eksponuojami du iš Baltijos jūros gelmių iškelti varpai bei nuskendusio laivo 3D modeliai.

Pastaruoju metu daugėja ne tik vyresnio amžiaus lankytojų, bet ir svečių iš Ukrainos bei kitų užsienio šalių. Vertinant apklausos būdu muziejaus darbuotojų surinktus duomenis, per praėjusius metus dažniausiai muziejuje svečiavosi vilniečiai. Šiek tiek mažesnę lankytojų dalį sudarė klaipėdiečiai ir gyventojai iš kitų miestų. Taip pat lankėsi svečiai iš Sakartvelo, kaimyninės Latvijos, Estijos taip pat Rusijos ir Baltarusijos.

Anot pašnekovės, lankytojų srauto augimui įtakos turi ir vis šiltėjančios žiemos.

„Keičiasi ne tik žmonės, bet ir klimatas. Prieš 15 metų žiemos buvo žymiai šaltesnės. Vasarį prisimename kaip patį audringiausią mėnesį, kai siausdavo pūgos, sustodavo laivyba ir keltų veikla, tad muziejuje kartais išvysdavome vos kelis svečius. Dabar situacija kardinaliai pasikeitė. Žiemos nebėra tokios žvarbios, todėl neliko kliūčių persikelti į Smiltynę“, - teigė muziejaus atstovė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder