Planuojama plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą

(3)

Skatindama ekologiško transporto naudojimą Klaipėdos miesto savivaldybė ketina iki metų pabaigos parengti elektromobilių įkrovimo stotelių planą. Planuojama, kad tokios stotelės atsirastų ne tik miesto centre, bet ir daugiabučių kiemuose bei viešose automobilių stovėjimo aikštelėse.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, iki šių metų pabaigos Savivaldybė turi parengti elektromobilių įkrovimo stotelių planą, nes tam ją įpareigoja teisės aktai.

„Savivaldybėje yra sudaryta darbo grupė, kuri ruošia šiuos sprendinius. Elektromobilius kuruoja “Gatvių apšvietimas„, tad jie dalyvauja, žemėtvarkininkai, kurie išmano žemės klausimus, eismo specialistai. Jau turėjome pirminius pasiūlymus, diskusiją, kuriose vietose galėtų būti išdėstytos elektromobilių įkrovimo stotelės“, - pasakojo G. Neniškis.

Jo tikinimu, labai svarbu, kad elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas būtų apgalvotas, apimtų visą miestą ir būtų patogiai prieinamas miesto gyventojams bei svečiams.

„Dabar elektromobilių tinklas vystomas spontaniškai, privatūs investuotojai daro tai pagal savo principus, čia viskas yra gerai, tačiau miestas taip pat turi turėti savo viziją, planą, kad nebūtų taip, jog visos elektromobilių įkrovos stotelės būtų tik vienoje vietoje.

Todėl bandome ir susidėlioti planą pagal gyventojų pasiūlymus, kur yra galimybės, nes reikia įvertinti, kad šalia būtų transformatorinės, įvertinti ir pastatymo kaštus“, - dėstė administracijos direktorius.

Šiuo metu, pasak inerneto svetainės elektrodegalinės.lt, Klaipėdoje yra 14 elektromobilių įkrovos stotelių. 8 iš jų privataus naudojimo ir 6 viešosios paskirties.

Skatinant ekologiško transporto naudojimą, elektromobilių savininkai Tarybos sprendimu savo transporto priemones miestui priklausančiose stotelėse gali įkrauti nemokamai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder